Додати до маршруту

Галицький замок, Галич

GPS координати: 49.12186813 24.73057365
Рейтинг:
971 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Галицький замок був збудований в середині 14 століття. Однак ще в 11 столітті, за відомостями істориків, на його місці стояла дерев'яна цитадель. Неможливо точно встановити, хто виступив ініціатором будівництва замку, за одними даними це приписують Казимиру Великому, за іншими - воєводі Люберта. Відомо щобудували замок практично 100 років. Він став одним з найбільших замків у всій Галичині. В основному в будівництві використовували дерево і земляні вали. У 15 столітті масштаби будівлі були настільки великі, що одночасно тут могло перебувати близько 1000 чоловік військових, кілька десяток гармат і вогнепальну зброю.

За всю свою історію замок кілька разів піддавався штурмів. У 1490 році його намагалася взяти сільська армія під проводом Мухи, в 1620-і роки - татари, під час визвольної війни влітку 1649 року стіни замку впали перед армією Богдана Хмельницького.

У період будівництва нової фортеці Галицька фортеця поступововтратила своє стратегічне значення. У 1767 році уцілілі зміцнення були остаточно розібрані, а матеріал використали для будівництва міста біля пристані. Решта руїни височіли надГаличемаж до початку 20 століття.

В наші дні Галицький замок охороняється державою. Ведуться активні реставраційні роботи, заплановано відновити вцілілі частини фортеці, південно-західну вежу та храм Святої Катерини.

Коментарі