Додати до маршруту

Францисканський монастир, Кам'янець-Подільський

GPS координати: 48.67514038 26.57116318
Рейтинг:
295 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Недалеко від відомоїКам'янець-Подільської фортецірозташувалася ще одна відома споруда міста - Францисканський монастир. Тут багато архітектурних пам'яток, проте, монастир - одна з найстаріших, які добре збереглися до наших днів.

Історія монастиря

Будівництво обителі датують різними періодами. За однією версією, його звели протягом 1617-1672 років, за іншою - в 1692-1718 роках.

Побудований монастир одночасно поєднав три відомі архітектурні стилі - готичний, ренесанс і бароко. Спочатку храм був дерев'яним, але після пожежі в 17 столітті його заново відбудували з каменю. Побудований монастир за типом базиліки, сьогодні він складається з комплексу келій і архієрейського будинку.

Спочатку монастир належав францисканському чернечим чином. За часів панування на західноукраїнських землях тюрків його використовували як стайню, і тільки в 1797 році передали в єпархію православної церкви.

За радянської влади монастир знову закрили, а в його приміщеннях зробили в'язницю. Після закінчення Другої світової війни в будівлі помістили фабрику.

Сьогодні Францисканський монастир відноситься до єпархії Української православної церкви Московського патріархату і є нечинним об'єктом. Незважаючи на проведення реставраційних робіт, вхід в будівлю вільний для відвідувачів в будь-який час.

Як доїхати

Францисканський монастир розташований в Старій частині міста, недалеко від головної фортеці івірменського Бастіону. Дістатися до обителі можна місцевим громадським транспортом.

Коментарі