Додати до маршруту

Фонтан-пам'ятник Сумці, Суми

GPS координати: 50.91115952 34.80035019
Рейтинг:
2884 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Популярний серед жителів і гостей міста фонтан-пам'ятник «Сумка» розташований в центральній частині містаСуми. Монумент являє собою колодязь, над яким звисає сумка, набита грошима.

Історія фонтану-пам'ятника «Сумка»

Цей неабиякий фонтансимволізує собою легенду про появу містана тому місці, де в 1655 році козаками-переселенцями були знайдені три мисливські сумки з монетами. Знахідку виявили на місці впадання невеликої річки в річку Псел. Згодом річка отримала назву Сумка, а виріс незабаром місто - Суми. Пам'ятка була встановлена ​​в 2008 році до 335-річчя заснування міста.

Пам'ятник містить кілька елементів, які піддаються розшифровці: сумка символізує достаток, благополуччя, арка колодязя, на якій зображенаВоскресенська церкваіСпасо-Преображенський собор, - небесне склепіння.

Подібно до багатьох сучасних пам'ятників, цейфонтан має своє повір'я: Кажуть, якщо занурити гаманець в колодязь або вмитися, людина стане багатим і у всьому йому буде сприяти удача, якщо ж кинути в колодязь монетку, то загадане бажання обов'язково здійсниться.

Як дістатися до пам'ятника «Сумка»

Фонтан знаходиться недалеко від площі незалежності, на вулиці Воскресенська, поруч з будинком № 32. З залізничного вокзалу можна дістатися на маршрутному автобусі № 21 до площі Незалежності, 8. Зупинка на вимогу, далі пару хвилин пішки.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі