Додати до маршруту

Палац Галаганів у Сокиринцях

GPS координати: 50°41’42”N 32°46’7”E
Рейтинг:
2200 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Маєток сім'ї знаменитого козацького голови Галагана зберігся до наших днів, і зараз є одним з кращих прикладів палацової архітектури Лівобережжя України початку XIX ст.

Палац Галаганів у Сокиринцях

Палац Галаганів у Сокиринцях

Датою заснування палацу можна вважати 1823 рік, коли архітектор Павло Дубровський на замовлення Прилуцького полковника Павла Голована побудував чудовий замок на 60 кімнат з декоративним куполом. Він вражав своєю пишністю і багатством.

палац Галаганів

палац Галаганів

Тож не дивно, що головною функцією резиденції стали розважальні заходи і прийом гостей. Одночасно з будівництвом палацу встрійський садівник Бистерфельд створив відмінний ландшафтний парк площею близько 40 га. з декоративними альтанками, лавочками, церквою і усипальницею.

Палац Галаганів, Сокиринці

Палац Галаганів, Сокиринці

У дворі відкрили картинну галерею, яка в майбутньому стала основою Чернігівського художнього музею. Крім того, тут проходили виступи кріпосного хору і театру. За таку любов до мистецтва у всіх його проявах це місце отримало назву «Український Парнас».

Вид з парку

Вид з парку

Значний внесок у створення унікальної колекції предметів мистецтва зробив син Павла - Григорій Галаган. Він був дуже популярною і впливовою людиною. Обіймав найвищі чиновницькі посади, активно займався громадською діяльністю.

Ворота палацу Галаганів

Ворота палацу Галаганів

Під його керівництвом було відкрито багато народних шкіл, гімназій та училищ. Крім цього, він володів винятковим художнім смаком. Був особисто знайомий з Т.Шевченко. Будучи ще молодою людиною, він звільнив від кріпацтва талановитого кобзаря Остапа Вересая і всіляко допомагав йому в реалізації таланту.

палац Галаганів

Колекція Григорія налічувала безліч цікавих речей: починаючи від старовинних меблів і закінчуючи картинами вітчизняних і західноєвропейських художників.

палац Галаганів

Знаменитий рід Галаганів і своїм родовим прокляттям. Справа в тому, що під час війни зі Швецією, в той час, коли І.Мазепа зрадив царя і перейшов на бік Карла XII, козацький полковник Іван Галаган, зі своїм загоном, вирішив залишитися під командуванням Петра I. Надалі Галаганові було наказано розібратися з Січчю.

палац Галаганів

За свою відданість він отримав дворянський титул і землі, на яких і був побудований палац. За це ті козаки, що вижили вважали його своїм кровним ворогом і прокляли до 7-го коліна. Як не дивно це звучить, але прокляття збулося. Останнім представником роду став син Григорія - Павло.

палац Галаганів

Він помер від хвороби. На його честь у Києві батько відкрив приватну школу для обдарованих дітей. Вона працює до цих пір.

палац Галаганів

GPS: 50 ° 41'42 "N 32 ° 46'7" E

Адреса: с. Сокиринці, вул. Садова, 16

Контакт: +38 (04639) 2-56-21, (093) 839-22-47
Працює: 9:00-17:00

Коментарі