Додати до маршруту

Думська площа

GPS координати: 46.48605728 30.74365616
Рейтинг:
2558 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Думська площа в Одесі є гордістю городян і улюбленим місцем відвідин туристами. Вона виникла в 1834 році, коли на Приморському, раніше Миколаївському, бульварі було споруджено будинок товарної біржі, в якому на сьогоднішній день розміщується міська мерія. Таким чином, прилегла територія стала називатися Біржовий площею. Пізніше особняк, створений в неокласичному стилі за проектом Георгія Торічеллі і Франца Боффо, перейшов у власність міської думи, в зв'язку з чим змінилася і назва прилеглої території.

Прогулюючись по Думській площі, ви можете помилуватися одним з найкрасивіших монументів великому російському поету Олександру Пушкіну. На площі розташований Одеський археологічний музей і будинок колишнього англійського клубу, в стінах якого також знаходився музей морського флоту.

Особливо велелюдно на Думській площі в лютому, тут щорічно святкується масниця. Крім того, безліч гостей збирає на площі широко відома & laquo; Гуморина & raquo ;, яка проводиться в місті першого квітня. На цій маленькій, затишній і надзвичайно красивою території регулярно влаштовуються всілякі концерти та фестивалі.

Ще одним цікавим об'єктом площі є гармата, яка розгорнута в бік моря. У минулі часи саме з цієї зброї проводився обстріл міста, і одне ядро ​​потрапило прямо в пам'ятник Дюку де Рішельє. Сьогодні це ядро ​​можуть побачити всі бажаючі, воно знаходиться в постаменті пам'ятника.

За часів радянської влади Думська площа була перейменована в площу Комуни, проте в 1994 році їй було повернуто колишню назву. Цікаво, що тут неодноразово проводилися кінотрансляціі, всілякі мітинги, також прямо під відкритим небом працювала унікальна школа танців.

Неймовірно красива ця стародавня площа навесні. Коли під ласкавим південним сонцем зацвітають перші дерева, а старовинні куранти, розташовані над входом в будівлю мерії, грають популярну мелодію відомого композитора Ісаака Дунаєвського & laquo; Одеса, моє місто рідне & raquo ;.

Дістатися до Думській площі можна на маршрутних таксі № 145, 148, 150, які йдуть від Залізничного вокзалу до центру міста. Доїхати необхідно до кінцевої зупинки, звідки потрібно пройти пішки в сторону вулиці Дерибасівській, а там вам відкриється Думська площа, а також не менш цікаві вулиці та бульвари Одеси.

Коментарі