Додати до маршруту

Довжанський замок, Довгий

GPS координати: 48.36690140 23.28232574
Рейтинг:
423 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Довжанський замок розташований в селі Довге Іршавського району на Закарпатті. Він стоїть в долині мальовничої річки Боржава. За версією деяких вчених, замок був побудований ще в 13-14 столітті, але письмових відомостей про це не збереглося. Скоріш за все, спочатку він бувпобудований з дерева і каменю.

У 15 столітті на місці первісної будівлі був споруджений кам'яний замок, який проіснував недовго. Лише на початку 18 століття замок зновувідновив граф Л. Телекі.Ці землі йому подарував угорський король на знак подяки за боротьбу з повстанцями. Граф зробив із замку літню резиденцію, яка представляла собою одноповерхову будівлю з оборонними стінами навколо. Усередині палацу був гарний парк. Багато років Довжанський замок служив літньою резиденцією і мисливським будиночком. Сюди на полювання приїжджала європейська знать.

З 1954 року тут розмістили санаторій, який існує і до сьогодні. Сам замок добре зберігся, уціліли його головні будівлі: стіни, башти, житлові приміщення, але все потребує реставрації.

Коментарі