Додати до маршруту

Будинок вчених в Одесі

GPS координати: 46.48809433 30.73609734
Рейтинг:
1531 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Цей величний особняк - справжній палац з чудовими залами, що потопають у розкоші. Тож не дивно, що саметут знімали легендарний фільм «Три мушкетери», Видаючи краси Будинку вчених за королівський Лувр.

будівля,зведена в 1832 році в стилі російського класицизму,довгий час було власністю відомого одеського мецената Михайла Толстого. Саме він вклав значні кошти в створення пишного Оперного театру. Його шикарний особняк (нині Будинок вчених) був першим одеським будівлею, куди провели першу телефонну лінію. Так граф міг насолоджуватися оперою, не виходячи з дому.

З приходом до влади більшовиків, будинок став Першим народним музеєм. Потім прекрасні зали передали першому в Україні Дому вчених. Під час Другої Світової війнибудівлям дивом вдалося вціліти: Німці, покидаючи місто, планували їх підірвати, але міни вчасно знешкодили.

Сьогодні архітектурний комплекс включає в себе дві будівлі: графський палац і колишню картинну галерею (Зелений зал), виконану в стилі бароко.Оздоблення особняка і нині вражає своєю вишуканістю.Дубова, Горіхова, Шовкова вітальні, від яких неможливо відірвати свій погляд, нині відкриті для відвідувань. На другому поверсі розташувався блискучий Білий зал, вимощений дубовим паркетом. Він ще зберігає відбиток епохи манірних великосвітських прийомів. У Червоному залі розташувався музей Будинку вчених.

У Мармурової вітальні, яка служила графської їдальнею, зберігається один з найцінніших експонатів - старовинний рояль, оцінений в 500 тисяч євро. На ньому власноруч грав відомий композитор Ференц Ліст. Не дивно щоБудинок вчених - місце проведення великих виставок, симпозіумів та семінарів.

Коментарі