Додати до маршруту

будинок Купріна

GPS координати: 46.48328018 30.75053596
Рейтинг:
1197 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Будинок з меморіальною табличкою, що нагадує про те, що саме тут колись жив російський письменник Олександр Купрін, має багату історію. Його первісна назва вже багатьма забуто.

Прибутковий будинок Луцького, який ставшедевром орнаментального модерну, Звели в 1903 році. На початку 20 століття цей стиль робив лише перші несміливі кроки, поступово входячи в моду. Особняк, спроектований кращими архітекторами-модерністами Одеси, став вершиною їхньої творчості.

Олександр Купрін оселився в новобудові в 1910 році.Шукач гострих відчуттів, він вбирав дух старої Одеси, осягав життя фокусників і злодіїв, вантажників порту і вуличних музикантів. Піднімався в небо на повітряній кулі і злітав вгору на літаку. У стінах будинку Луцького письменник прожив недовго. Але всього за два роки, наповнених враженнями і відкриттями, Купрін встиг створити свій знаменитий «Гранатовий браслет», «Цирк», «Лістригони» та інші повісті й оповідання. Всі вони просякнуті духом і характеромОдеси.

З будинком Луцького пов'язані і інші події, а точніше - легенди.Якщо уважно вдивитися в фасад будівлі, можна помітити вгорі на барельєфі зображення дівчини з петлею, накинутій на шию. Ходять чутки про те, що його поява не випадково. Нібито раніше на цьому самому місці була інша, більш давнє будівлю, в'язнями якого ставали красуні, вкрадені з місцевих сімей. За катакомбах їх переправляли до моря, після чого продавали в турецькі гареми. І одна з дівчат, не витримавши муки, повісилася. Її мучителі незабаром були спіймані і понесли покарання, будинок - зруйнований. Так це чи ні, сказати напевно тепер не може ніхто. Але, мабуть, ця легенда, що дійшла до архітекторів, знайшла своє відображення в декоруванні будинку, який ставпам'ятником історії і архітектури місцевого значення.

Коментарі