Додати до маршруту

Будинок Гінзбурга, Київ

GPS координати: 50.44778442 30.52641869
Рейтинг:
545 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Багатий особняк, розташований по вулиці Городецького вКиєві, Є відомим архітектурним пам'ятником. Це будинок купця першої гільдії Льва Гінзбурга, споруджений в 1904 році. Стара будівля примітно своїми дивовижними фасадами з ліпниною і скульптурами. Різноманітні німфи, птиці, боги, ангели і титани підтримують балкони з усіх боків.

Історія будинку Гінзбурга

Історія знаменитого будинку вельми цікава. У дореволюційний період величезні квартири розкішного особняка здавалися в оренду заможним квартирантам. За радянських часів в ньому був відкритий готель. На щастя, події Другої світової війни не залишили відбитки на будинку, і сьогодні ми можемо спостерігати надзвичайно гарну архітектуру особняка. У повоєнний час в квартири були заселені постійні мешканці.

В наші дні будинок Гінзбурга, як і раніше, залишається житловим. Квартири перших поверхів переобладнані під бутіки і офіси. Житлова площа в будинку Гінзбурга є однією з найдорожчих в столиці.

Вулицю Городецького прийнято називати «Київським Парижем». Вона була забудована в кінці 19 - початку 20 століть і знаменита тим, що зберегла свій первісний «богемний» вигляд.Крім будинку Гінзбурга, тут можна побачити безліч старих будівель. неподалік знаходитьсятеатр драми імені Івана Франка.

хмарочос Гінзбурга

Часто будинок Гінзбурга в Києві беруть за хмарочос Гінзбурга - перший висотний будинок в Російській імперії. Легендарна висотка була зруйнована під час війни. Сьогодні на місці хмарочоса розташована будівля готелю «Україна».

Як дістатися

До будинку Гінзбурга можна доїхати на метро. Найближчі станції - «Майдан Незалежності» і «Хрещатик».

Коментарі