Додати до маршруту

Долина привидів

GPS координати: 44.76404190 34.40652084
Рейтинг:
1029 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кримський півострів, що омивається Чорним і Азовським морями, розташований на півдні України. Його територія здавна була колискою древніх народів і цивілізацій. Захоплюють туристів не тільки неймовірні види руїн фортець і залишків язичницьких культур, а й пам'ятники, до створення яких не торкалася рука людини. До таких природних чудес Криму відноситься Долина привидів.

 

Якщо ви збираєтеся відвідати Крим, то загляньте в містечко Алушта, який знаходиться на південно-східному узбережжі півострова. У десяти хвилинах їзди від нього по трасі до села Лучисте знаходиться гора Демерджі або, як її називали раніше, Фуна, тобто «паруюча». Можливо, вона отримала це ім'я через туман, який часто опускається на її схили. Саме на Демерджі і знаходиться Долина привидів. Існує легенда, пов'язана з назвою долини. Кажуть, що багато років тому на місці гори знаходилася кузня жорстокого і кровожерного Чорнобородого. Зброя, яку він кував у ній, було найміцнішим, а воїни - непереможні. Від набігів варварів часто страждало маленьке селище, розташоване поблизу. Одного разу юна дівчина прийшла до Чорнобородого і благала помилувати її село, на що той тільки розсміявся і вбив її. Дух гори не витримав такого злодіяння і скинув з надр землі потоки лави, які накрили кузню і всіх, хто в ній був. Тепер на горе можна побачити кам'яні статуї, які за своєю формою, грі тіней і туману нагадують людські фігури. Кам'яна брила довжиною в 25 метрів, що отримала назву Велетень, нагадує злого коваля, а поруч можна розглянути обриси вбитої дівчини. Таких «привидів» в долині налічується більше сотні. Цим кам'яним статуям близько 800 млн. Років. Вони утворилися в результаті вивітрювання вапнякових порід. Туристи, які зупиняються на нічліг в Долині привидів, стверджують, що в сутінках або в тумані обриси кам'яних привидів дуже реалістичні і виглядають моторошно.

 

Крім Долини привидів, на горі Демерджі знаходяться руїни фортеці Фуна зниклого королівства Феодоро. Також в ущелині Хапхал розташований водоспад Джур-Джур, а на південних схилах - «Кам'яний хаос», утворений з кам'яних брил в результаті землетрусу 1933 року. Чи знаєте ви, що саме в цих місцях знімалися деякі епізоди відомого фільму «Кавказька полонянка»? Дерево, з якого за сценарієм впав актор Юрій Нікулін, тепер носить його ім'я. Тут знаходиться і камінь, на якому співала актриса Аїда Ведіщева знамениту пісню «Де то на белом свете».

 

Долина привидів на горі Демерджі - це лише одне з багатьох чарівних місць Криму. Завдяки своєму унікальному розташуванню південний півострів є прекрасним місцем для активного або оздоровчого відпочинку. Тут чисте гірське повітря, величезна кількість парків і заповідників, цікаві ландшафти і, звичайно ж, морські пейзажі.

Коментарі