Додати до маршруту

Дитяча Мала Південна залізниця, Харків

GPS координати: 50.02093887 36.25145340
Рейтинг:
1587 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Хромований тепловоз виблискує на сонці, діти в формі провідників перевіряють квитки, машиніст подає гудок і «Україна» вирушає в черговий рейс. Схоже на опис казки або дитячого фільму, насправді - це дитяча залізниця «Мала Південна».

Дитяча залізниця «Мала Південна» - молодша сестра Південної залізниці. Майже всі працівники - діти. У майбутньому вони стануть працівниками залізниці і для них відкриються всі залізничні колії України, а поки - на дитячій залізниці навчаються і відточують майстерність.

Історія залізниці «Мала Південна»

Ще з 1936 року вХарковіпочалася розробка проекту дитячої залізниці. Запропонували кілька варіантів, але затвердили зовсім інший. Згідно з цим проектом, будівництво дитячої залізниці передбачалося на північній околиці тодішнього Харкова - в лісопарковій зоні.

Побудували залізницю в 1940 році. 8 листопада 1940 року відбулося урочисте відкриття. У період окупації залізницю зруйнували. Відновила своє функціонування дитяча залізниця лише 5 серпня 1945 року. В процесі відновлення залізниці збільшили довжину перегону - з 1,5 км до 3,6 км.

Протягом другої половини 20 століття проводилася модернізація. Змінювалися локомотиви - з паровозів на тепловози, нові вагони прибували і міняли старі, підвищувався комфорт в вагонах.

Влітку 2010 року в Харкові почалося будівництво нової автодороги, яка повинна перетинатися з залізницею. Встановили і обладнали регульований переїзд. Його оснастили постом чергового і відеоспостереженням.

Потяги дитячої залізниці

У комплексі «Мала південна» дві станції: «Парк» і «Лісопарк», і на перегоні облаштована платформа «Меморіал». Зупинка на платформі «Меморіал» поїзд робить лише при відкритті і закритті залізниці, а також у святкові дні. Всередині вокзалу розташований мініатюрний макет залізниці.

Проїхатися можна на одному з двох складів поїздів - поїзд «Україна» або поїзд «Юність Південної». У кожному з поїздів по 6 пасажирських вагонів. Локомотивом служать тепловози - ТУ2-054 і ТУ7А-3198. Потяги по черзі задіяні у перевезенні пасажирів. Тривалість руху в обидва кінці становить 30 хвилин.

На території розташований навчальний корпус. Юні працівники залізниці розділені на 6 змін, і вчаться в 6 обладнаних кабінетах.

цікаві факти

«Мала південна» 7 разів поспіль займала 1 місце на всеукраїнському конкурсі Дитячих залізниць.

На рубежі тисячоліть зі станції зник угорський паровоз Кв4-039. Цей паровоз працював на станції з 1951 року. Деталі зникнення, як і подальша доля паровоза до сих пір залишаються невідомі.

як доїхати

  • Адреса дитячої залізниці «Мала Південна» - г .. Харків, вул. Сумська, 78, якщо їхати автомобілем.
  • Якщо їхати автобусом, то слід вибрати маршрут №223, і зійти на зупинці «Дитяча залізниця».
  • Якщо ваш транспорт маршрутка, то вибір маршрутів значно більше: 202E, 215e, 278e, 296e, 65E, 78e, 89e. Ваша зупинка - «Дитяча залізниця».
  • Якщо добиратися тролейбусом, то всього 2 маршрути - 2 і 40 до зупинки «Дитяча залізниця».

Час роботи.Залізниця відкрита для пасажирів з 1 травня по 31 жовтня.

З 1 по 31 травня і з 1 вересня по 31 жовтня рух на дитячій залізниці «Мала Південна» здійснюється по суботах, неділях і святкових днях.

У літній період дитяча залізниця працює з середи по неділю, понеділок і вівторок - вихідні.

Потяги починають свій рух о 10:30. У суботу, неділю та святкові дні останній рейс приїжджає на станцію «Парк» о 16:50, по буднях о 16:10.

Коментарі