Додати до маршруту

Бушанській замок, Буша

GPS координати: 48.33320236 28.11912155
Рейтинг:
460 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Бушанській замок розташовується на мисі, утвореному річками Бушанка і Мурафа. Цей красивий старовинний замок зведений в далекому 16 столітті. Ініціатором його будівництва став польський гетьман Ян Замойський.

Історія Бушанського замку

В ті часи його площа налічувала майже півгектара. Будівля мала форму прямокутника і включало в себе 6 веж. Кожна з них містила окремий льох для зберігання порохових запасів. Між собою всі башти були з'єднані воєдино за допомогою таємних підземних тунелів. Підходи до замку з усіх 4-х сторін добре охоронялися дуже глибоким ровом і високим валом. фортецяпостійно зазнавала набігів татар.

Починаючи з 1648 року будівля фортеці використовувалося в якості притулку для місцевих козаків, але в 1654 році його знову відвоювали польські війська. У цьому краї існує легенда, що коли поляки прорвалися в місто, його обороною керувала вдова одного з сотників. Вона зуміла підпалити порохові запаси і підірвати фортецю разом з противником. В результаті від замку залишилася лише одна вежа, яку в 1756 році переробили під дзвіницю для Михайлівського храму. За радянських часів церква була знищена.

Бушанській замок сьогодні

До нашого часу від легендарного замкузалишилися лише руїни фортеці, Погребів і декількох підземних проходів. На верхньому ярусі уцілілої вежі розташувався музей оборони села, а на місці колишнього городища знаходяться поховання козаків.

Весь цей комплекс є історико-культурним заповідником державного значення. Заснований він в 2000 році. Археологічні розкопки в даній місцевості тривають і зараз.

Найближчі пам'ятки біля Бушанського замку

Поруч з Бушанська замком розташовуються і інші, не менш значущі, пам'ятки. Серед них єскельний храм, Який вважається дохристиянським і має унікальні наскельні малюнки. За різними історичними даними ці малюнки датуються 2 або 12 століттями. Скельний храм - унікальна знахідка в своєму роді, яка не має аналогів у всьому світі. недалеко ємузей етнографії, Відкриттів в 2004 році. Він розташовується в старовинній хаті, якій понад 100 років. У музеї можна побачити предмети побуту, посуд, ікони, одяг, рушники та інші деталі, що відносяться до історії цього краю. Також можна побачитиГайдамацький яр. Він знаходиться в лісі серед красивих і незвичайних за формою скель. Гайдамацька скеля має печеру, де за легендою колись ховалися воювали повстанці. Ну і не менш цікавим є Козацьке кладовище, що знаходиться недалеко від Бушанського замку. Там є могили 17-19 століття. Незвичайними і унікальними є козацькі хрести, виконані в різній формі.

Коментарі