Додати до маршруту

Буцький ГЕС, Буки

GPS координати: 49.10780334 30.39620018
Рейтинг:
478 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Прогулюючись по околицях села Буки, є ймовірність наштовхнутися на старі руїни. Може здатися, що ви знайшли старовинні ворота в Ельдорадо. Але це зовсім не так. Ви знайшли руїни першої ГЕС на території Радянського Союзу.

Історія ГЕС

Станція була введена в експлуатацію в 1929 році. Тоді під девізом «Електрика - всій країні» планувалося побудувати багато таких споруд. Буцький ГЕС стала піонером у цій справі.

Це була ціла гідрологічна система з дамбами і шлюзами. Пропрацювала ГЕС до 1991 року. Далі за непотрібністю була закинута і перетворилася на руїни.

Буцький руїни

З моста через річку відкривається чудовий вид на ГЕС. Залишки кам'яних стін дамби повністю заросли зеленню. Час тут ніби зупинився. Станція виглядає як осколок загубленого міста з розповідей письменників-фантастів. Особливо магічно виглядають руїни головної вежі.

Завдяки тому, що на річці була побудована ГЕС, ви також можете помилуватися кількома водоспадами. Шум води немов нашіптує історії минулого. Незважаючи на те, що споруда належить до радянських, в єдності з природою це місце вийшло вельми романтичним.

Як доїхати

до селаБукиможна дістатися на власному транспорті або на автобусі зМукачево. Дорогу на ГЕС вам підкажуть місцеві жителі і ще й розкажуть кілька легенд, пов'язаних з цим місцем. Вам необхідна траса Т2405.

Коментарі