Додати до маршруту

Бучацький замок, Бучач

GPS координати: 49.05982971 25.39156532
Рейтинг:
386 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На правому березі річки Стрипи в центральній частині старовинного міста розташовані руїни знаменитого Бучацького замку. Свого часу вони були грізною зміцненням, яке захищалоМістовід загарбників. Місце для замку було вибрано ідеальне для оборони - скеляста височина, схили якої з трьох сторін круто обриваються у вод невеликого потоку, що впадає в Стрипу.

Місцеві магнати заклали це зміцненнядля захисту їх рідного міста. Протягом трьох століть замок зміг вистояти під час багатьох нападів татар і турків. Цікаво, що багато для того, щоб укріплення було непереможним для ворогів, було зроблено жінкою - Марією Могилянкою. Після смерті свого чоловіка Стефана Потоцького вона вирішила перетворити свою вотчину в безпечне для себе і дітей місце. Саме тоді замок був збільшений майже в три рази, а висота його стін, укріплених трирядними бійницями, в деяких місцях збільшена до 4-х метрів.

Бучацький замок був настільки невразливий, що його не змогло захопити навіть козацьке військо. Свої позиції фортеця здала тільки турецької армії в 1672 році. Потоцькі доклали всіх зусиль, щоб відновити замок. На жаль, в 19 століттізамок перестав бути цінним військовим укріпленням, Тому з часом будова практично повністю розібрали на будматеріали. До наших днів збереглися тільки невеликі фрагменти стін і веж.

Коментарі