Додати до маршруту

Басовской парк, Суми

GPS координати: 50.87608719 34.81698227
Рейтинг:
1064 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Басовский парк був закладений на початку 19 століття. Він був частиною заміського володіння дружини бригадного генерала поміщиці П. Штерічевоі.

Історія парку

Умовно Басівської парк вСумахможна розділити на дві частини - західну і східну. Західна частина є кілька «молодшої»: на початку минулого століття тут посадили лісопаркові культури сосни. Східна частина є залишками колишнього палацово-паркового ансамблю пані Штерічевоі, який почали зводити на початку 19 століття. Тут ростуть листяні породи дерев.

У центрі заміського маєтку стояв двоповерховий палац в псевдоготичному стилі. Також в парку розташовувалися фонтан, домашня Вознесенська церква та альтанка. Недалеко від садиби був фруктовий сад.

Сучасний стан парку

Багато будинків Басівської парку не збереглися до наших днів. Маєток поміщиці Штерічевоі пережив численні перебудови, пожежі і реставрації. Зараз в його приміщенні розташовується тубдиспансер районної лікарні.

На жаль, багато старих дерев були знищені під час урагану 1957 року. Але серед дерев-старожилів збереглася столітні сосни, дуби, яким по 200-250 років, 150-річна липа серцелиста.

як доїхати

Басовский парк розкинувся на південно-східній околиці Сум по вулиці Санаторній, на берегах річки Псел.

Коментарі