Додати до маршруту

Вірменський бастіон, Кам'янець-Подільський

GPS координати: 48.67370224 26.56873322
Рейтинг:
612 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Не менш відомою і дивовижною спорудою міста Кам'янець-Подільський став Вірменський бастіон, який до того ж є одним з найстаріших фортифікаційних споруд міста.

Раніше його функція полягала в захисті в'їзду в місто від загарбників. Сьогодні бастіон збирає чимало туристів та відвідувачів, зацікавлених у вивченні історії міста.

Історія міста та Вірменського бастіону

  • Місто вперше згадується в 12 столітті як великий давньоруський центр.
  • Місто було в складі Київської Русі, в 13-14 столітті - частиною Галицько-Волинського князівства, потім був захоплений монголо-татарами.
  • У 1362 відійшов до Великого Князівства Литовського. Завдяки вигідному географічному положенню і потужним зміцненням місто успішно розвивався.
  • Станом на 1374 в місті проживало трьох громади: литовсько-польський, російський, і вірменська, яка будувала місто.
  • У 1463 році місто було проголошено містом Королівства Польського.
  • У 1672 році місто було здано туркам, а в 1699 році повернуто до складу Польщі.
  • Крім участі в обороні міста, вірменська громада брала участь у спорудженні та обслуговуванні фортечних стін міста. Частково деякі зміцнення типу Вірменського бастіону збереглися до наших днів.
  • Бастіон був зведений раніше 16 століття. Він розташований на третій від Кріпосного мосту терасі, домінує над західною.
  • На початку 17 століття Вірменський бастіон вже був сильно зруйнований. Роботи по його відновленню і модернізації проведені в кінці 17 століття.
  • У 30-х роках 18 століття на бастіоні були влаштовані деревоземляних бруствери, а згодом військовим інженером К. Дальке були перебудовані в камені. Остання перебудова його верхній частині була проведена в 60 роках 18 століття.

архітектура

Спорудження можна віднести до класу ранніх невеликих бастіонів з тупим утворюючим кутом. Зведений з каменю і поставлений на скельні уступи. У плані являє собою шестигранник, відкритий з східної і міський сторін. Зовнішні площини зроблені з невеликим позитивним ухилом. Простір усередині засипано.

Висота стін коливається. Максимальна досягає 12 метрів від основи скелі із західного боку. У загальній системі фортифікації міста Вірменський бастіон був одним з головних ланок оборони, оскільки захищав один з трьох в'їздів до міста. У 1969 році в бастіоні було проведено консерваційні роботи.

Як дістатися до бастіону

Вірменський бастіон вКам'янці-Подільськомузнаходиться на вулиці Замковій, неподалік від в'їзду в місто. Поруч розташована Міська ворота з одного боку, а з іншого -костел Святої Трійці Тринітарського монастиря.Доїхати сюди можна громадським транспортом, при в'їзді в місто встати на зупинці біля бастіону.

Коментарі