Додати до маршруту

Андріївська церква

GPS координати: 50.45899963 30.51829910
Рейтинг:
1633 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У Києві знаходиться одна з головних його пам'яток - Андріївська церква. Її барвистий і ошатний вигляд здалеку привертає увагу туристів і жителів міста. Церква була побудована за проектом знаменитого архітектора Бартоломео Растреллі, а перший камінь для її будівництва було закладено самою імператрицею Єлизаветою Петрівною в 1744 році.

Андріївська церква є однією з найяскравіших будівель в стилі бароко, який з'явився у вітчизняній архітектурі та мистецтві наприкінці 17 - середині 18 століть. Прийшовши з заходу, цей стиль підпав під вплив місцевих традицій і набув відмінні національні риси.

Безліч мандрівників протягом багатьох років не перестають захоплюватися парадністю, мальовничістю, багатством оздоблення, яскравим забарвленням стін, великою кількістю позолоти і динамічністю архітектурних форм чудового будови.

Всередині церква перекриває великий чавунний купол, діаметр якого становить десять метрів. Із зовнішнього боку пятиглавий Андріївський храм являє собою ефектне поєднання витончених кутових куполів з масивною центральною главою. Фасад церкви прикрашають оригінальне чавунне лиття і вишуканий ліпний декор.

Зайдіть всередину храму. Вас зачарує її чудовий інтер'єр, багато прикрашений позолоченим ліпленням. Головний акцент внутрішнього оздоблення церкви робиться на іконостас, який представляє собою монументальне триярусна споруда. Особливо вражає поверхню царських врат, яка майстерно вкрита суцільним мереживом різьблення. Прикрашає декор іконостасу скульптура, що зображає голови херувимів, поруч з нею знаходяться фігури ангелів і трифігурну група, що уособлює розп'яття Христа. На стінах пурпурного кольору виділяються карнизи, пілястри і різьблені віконні прорізи, які мають складні контури і різноманітні розміри.

Весь інтер'єр Андріївської церкви нагадує оформлення палацового залу і виконаний в світлих і ошатних відтінках. Храм не перестає дивувати туристів оригінальністю задуму. Яскрава художня виразність, досконалість ліній і вражаюча гармонія форм принесли церкви всесвітню славу.

У 1968 році Андріївська церква була оголошена музеєм. Головною її святинею вважається привезена з Італії частка мощей Андрія Первозванного.

Дістатися до Андріївської церкви можна на метро, ​​їхати необхідно до станції «Поштова площа», далі потрібно піднятися на фунікулері нагору та пройти до Андріївського узвозу по вулиці Трьохсвятительській або по вулиці Володимирській.

 

Коментарі