Додати до маршруту

Аероклуб «Чайка», Петропавлівська Борщагівка

GPS координати: 50.43169785 30.30029869
Рейтинг:
1324 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

«Чайка» - це спортивний аеродром в передмісті Києва, розташований в селіПетропавлівська Борщагівка. Він є складовою частиною спортивного комплексу «Чайка». Тут базується Центральний аероклуб ім. О. К. Антонова. На цьому аеродромі вчилися підкорювати небо цілі покоління пілотів.

Історія аероклубу «Чайка»

У 1927 році в Радянському Союзі створили організацію «Товариство сприяння обороні, авіаційному і хімічному будівництву» (ОСОАВІАХІМ). Згодом його реорганізували в «Добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту» (ДОСААФ).

У 1934 році створили Київський аероклуб ДОСААФ. Тут проводили підготовку пілотів і парашутистів. Після завершення навчання курсантів направляли до військових училищ. У 1941 році аероклуб став базою для школи пілотів ВПС Червоної армії. У 1948 році його перейменували в «Центральний аероклуб УРСР».

У 1964 році клуб отримав назву «Республіканський авіаційно-спортивний клуб ДОСААФ УРСР». У 1973 році на цьому аеродромі знімали кадри бойових вильотів для фільму «У бій ідуть одні« старики », у головній ролі з Леонідом Биковим. Він став культовим для молоді, яка мріяла літати.

У 1976 року на аеродромі клубу провели Чемпіонат світу з вищого пілотажу. Це були перші і єдині в СРСР змагання такого рівня.

У 1984 році клубу присвоїли ім'я авіаконструктора і академіка О. К. Антонова.

В Україні аналогом ДОСААФ стала організація «Товариство сприяння обороні України» (ТСОУ). Вона була створена в 1991 році. Тоді ж цей аероклуб назвали Центральний аероклуб ТСОУ ім. О. К. Антонова.

У 2001 році Папа Римський Іоанн Павло II зустрівся тут з паломниками. На території поля центрального аероклубу «Чайка» відбулася літургія, де були присутні близько 150 000 осіб з різних країн світу.

У 2012 році на території спорткомплексу «Чайка» побудували аеродинамічну трубу.

Що подивитися в аероклубі

Спортивний комплекс «Чайка» займає велику площу. Аеродром призначений для проведення навчальних та тренувальних польотів, а також для підготовки пілотів літаків, вертольотів, планерів. Також тут відбуваються польоти на мотодельтаплані і виконують стрибки з парашутом.

Крім самого аеродрому, тут є аеродинамічна труба, автомобільні та картинг треки, тюнінгові ательє для авто. У самого аеродрому встановлені металеві ангари для зберігання літальних апаратів. Також багато авіатранспорту під відкритим небом.

Спорткомплекс «Чайка» має приміщення для авіамоделістів і кілька кордодромів. На них часто проводять змагання з повітряного бою, пілотажу і гонок швидкісними моделями літаків.

Крім спортивних змагань, тут проходять музичні концерти, фестивалі та інші масові заходи. На території спорткомплексу для гостей і відвідувачів діє готель.

Як доїхати

Аероклуб «Чайка» побудований в селі Петропавлівська Борщагівка Київської області. Воно розташоване недалеко відКиєваі має гарне регулярне автобусне сполучення зі столицею. Сюди можна їхати автобусом №37А від станції метро «Святошин».

Від Києва сюди веде траса М03.

Коментарі