Додати до маршруту

Адміралтейство, Миколаїв

GPS координати: 46.97253799 32.00479889
Рейтинг:
2149 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Адміралтейство - це комплекс будівель морського відомства вМиколаєві. Розташоване воно на річці Інгул недалеко від разом її впадіння в Південний Буг. Будівництво адміралтейства датується тисячі сімсот вісімдесят-вісім роком в період створення миколаївської верфі за наказом Григорія Потьомкіна. Згідно початкового плану будівництва, комплекс був прямокутної форми і був свого роду невеликою фортецею.

У 1840 році за наказом М. Лазарєва була проведена реконструкція. Тоді комплекс адміралтействабув значно розширений, До нього додалися будівлі канатного і ливарного заводів, майстерні, казарми висотою в кілька поверхів, а також будівля чоловічої гімназії, в якому зараз розташовується будівельний коледж міста.

За часів Другої світової війни будівлі комплексу сильно постраждали, велика їх частина була зруйнована і втрачено безповоротно. У наші дні в головній будівлі адміралтейства розташований Суднобудівний завод імені 61 комунара. Його сюди перенесли в 1951 році.

Адміралтейство є важливою складовою міської архітектури сучасного Миколаєва. Примітно, що в кораблику на шпилі будівлізакладено послання нащадкам, Яке слід відкрити лише в 2017 році. Біля входу в будівлю розбитий сквер, головною прикрасою якого єпам'ятник Григорію Потьомкіну.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі