Дивовижна пригода для тих, хто не уявляє свого життя без подорожей, натхнення і муза для творчих особистостей, насолода для очей і легке сп’яніння від аромату для всіх, хто мріє побачити це японське диво – розквітлі сакури. І не десь там у далекій Японії, а за кілька сотень чи десятків кілометрів від вашого рідного дому – в колоритних українських містах Ужгород та Мукачево, що на Закарпатті. Таке красиве видовище наповнить ваші серця після довгих сірих зимових буднів справжньою весняною казкою, пробудить найніжніші почуття у вашій душі та стане справжнім натхненням для впевнених і важливих кроків у вашому житті.

Квітки сакури

Ваш основний багаж – знання і піднесений настрій

Та перш ніж відправитися в захопливу подорож, необхідно якомога більше дізнатися про об’єкт відвідування. Адже саме знання допомагають зробити подорож цікавою та насиченою. Духовна насолода, яскраві враження та розширення світогляду – це основний багаж для того, хто повертається з подорожі. А ми пропонуємо вам відповіді на п’ять запитань, які неодмінно виникнуть у вас перед цією подорожжю.

 

1. Коли зацвітає сакура на Закарпатті?

Перше, що треба знати про сакури, це час цвітіння. Саме на кінець квітня – початок травня припадає зірковий час цього дивовижного японського деревця. Квітне сакура не більше двох тижнів. Не варто відкладати поїздку до квіткового дива закарпатців на останні дні цвітіння, бо початок цього процесу може бути швидшим через погодні умови. Сьогодні за допомогою Інтернет-ресурсів ви легко дізнаєтесь, коли розпуститься перша квітка сакури на Закарпатті, і зможете правильно спланувати свою поїздку. Варто знати, що погодні умови так само впливають і на тривалість цвітіння японської вишні – вітер та дощ значно скорочують цей час.

Місцеві жителі вже звикли до щорічного сакурового буяння, але й вони щораз насолоджуються цим видовищем по-новому. Справжня квіткова феєрія починається тоді, коли облітають пелюстки, і вітер здіймає на вулицях рожеві хмари. Або коли вулиці і стежки в сквериках чи парках встелені ніжним килимком, по якому аж ніяково ступати. Мимоволі задумуєшся, а чи раптом не наснилося таке рожеве диво? Тому з одного боку місцевим жителям заздриш, бо вони мають можливість споглядати сакурове цвітіння щороку і насолоджуватися ним сповна, а з іншого – їм, можливо, й ніколи дати волю почуттям, бо чекає робота в задушливих кабінетах чи щоденні обов’язки вдома…

Квіти сакури 2

 

2. Які кліматичні умови «до душі» східній красуні? Яку цінність має деревце?

Щодо особливостей вирощування сакур, то найперше, що їй потрібно – м’який клімат, багато вологи і височини. Закарпатська місцевість, як бачимо, їй особливо «припала до душі», і щороку тут висаджують все більше й більше молодих дерев японської вишні.

Оскільки це декоративне дерево, воно не плодоносить, і його найбільша цінність – це квітки. Тому й вирощують сакуру заради білих та рожевих квіток, які так густо вкривають крону дерева, що майже не видно гілочок (листочки з’являються вже після цвітіння). Квітки переважно складаються з п’яти пелюстків. Проте в Японії вивели сорти дерев, у яких суцвіття схоже на півонії: в одній квітці – до п’ятдесяти пелюсток. Також японці, на відміну від нас, можуть бачити сакури жовтого, червоного і навіть зеленого кольорів.

Середня висота стовбура японської вишні досягає восьми метрів.

Японська вишня досить вибаглива до кліматичних умов та догляду. Проте, набравшись терпіння, її можна виростити навіть у домашніх умовах, якщо підходить клімат. Жителі Ужгорода та Мукачева вже добре знають усі секрети вирощування японської вишні, і, звісно, радо ними поділяться з відвідувачами.

 

3. Що символізує японське декоративне деревце?

Впевнена, багато туристів їдуть на Закарпаття, аби не просто поглянути на цвітіння японської вишні в Україні, а й перейнятися весняним настроєм, що символізує оновлення життя. Сама ж сакура для японців є символом пробудження природи і початку нового життя. Окрім того, ця квітка символізує жіночу молодість і красу.

П’ять пелюсточків квітки – це щастя, довголіття, успіх, радість і світло. Тож тих, хто шукає ці вічні цінності людського буття, дорога неодмінно приведе до дивовижної крони розквітлої сакури.

Сакура є офіційним символом Японії, а період цвітіння цього декоративного деревця вважається національною подією. Самі японці також обожнюють той час, коли вулиці їхніх міст покриваються рожевими хмарками. Вони влаштовують під кронами дерев пікніки в сімейному колі або з друзями, і сповна насолоджуються цією неймовірною миттю життя.

 

4. Як сакура потрапила на Закарпаття?

Якщо вірити легенді, то сакура на Закарпатті з’явилася «не зовсім законно». Старожили розказують, що це дивовижне деревце місцеві жителі викрали в японських послів, які поспішали до імператора Франца-Йосифа І і везли йому в подарунок частинку японської культури. Коли послам довелося заночувати в Мукачеві, хитрі закарпатці вночі підмінили японські саджанці звичайними фруктовими деревцями. На диво, сакурам підійшли кліматичні умови, і вони облюбували закарпатську місцевість.

Але ми більше схильні вірити науці, тому маємо знати й офіційну версію появи сакур на Закарпатті. Коли чеські чиновники розбудовували болотистий район Ужгорода під назвою Галагов, вони вирішили проекспериментувати і прикрасити болотисту місцевість японськими вишнями, яким дуже добре підходив місцевий клімат. І не прогадали. Офіційно датою появи сакур в Ужгороді вважають 1923 рік.

Містечко Мукачево почали обсаджувати сакурами вже в роки незалежності. Тамтешній клімат також був ідеальним для цих дерев. Чому в Мукачеві сакури появилися пізніше, якщо легенда говорить інше, спитаєте ви? Згідно з розповідями, мукачівці тільки викрали деревця, проте в себе не посадили , а подарували Ужгороду!

Квіти сакури 3

5. Де найкраще споглядати цвітіння сакур у Закарпатті?

Звичайно, епіцентром рожевого дива є саме Ужгород. Зійшовши з поїзда чи автобуса, не поспішайте шукати транспорт для проїзду. Пройдіться пішки по затишних вуличках Ужгорода та насолодіться дивовижною атмосферою оновленого весняною красою міста. Сакури ви обов’язково зустрінете на своєму шляху, на яку б вулицю ви не повернули. Коли ви трішки притомитеся, то поспішіть на Православну і Київську набережну – саме там знаходиться найбільша в Європі Алея сакур (близько двох тисяч дерев). Обіцяємо, що ця незабутня прогулянка вздовж берега річки Уж під п’янким покровом дивовижних сакур одразу зітре сум із ваших облич і забере втому з тіла.

Звісно, не можна оминути й історичний район Галагов, де все це починалося. Тим паче, у цьому мікрорайоні ви матимете змогу оцінити архітектурні витвори чеського походження. Сквер Масарика, проспект Свободи, площа Пушкіна також овіє вас затишком і тим же чарівним видовищем розквітлих сакур.

У Мукачеві здебільшого молоді деревця, але вони теж вже цвітуть. У центрі міста також є сакурова алея, яка знаходиться по вулиці Маргітича. Більш зрілі японські вишні ростуть у парку Перемоги, де прогулянки по сакуровому килимку перетворюються у справжню весняну казку. Загалом, ви знайдете квіткове щастя у цьому містечку майже на кожній вулиці, навіть у спальних районах.

Квіти сакури 4

6. Чому сакури? Що такого магічного в їх цвітінні?

Навесні, майже водночас із сакурами, в Ужгороді зацвітають магнолії та райські яблучка. І хоча краса цих дерев нічим не поступається японській вишні, саме сакура приваблює тисячі туристів на вулиці Ужгорода та Мукачева. В чому її магія? Мабуть, в екзотичності. Бо як не подивитися у своїй рідній країні на квіткове диво, яке так обожнюють японці?

Весна – це пора, яка надихає й освіжає. Щоб підсилити ці почуття, сім’ї українців поспішають під крони сакур. Закохані пари тільки підсилюють свої почуття під п’янкими пахощами японських вишень. А чоловіки дарують своїм коханим жінкам незабутні миті весняного настрою, прогулюючись із ними під рожевим квітковим покривалом чи ступаючи по найкрасивішому килимку з опалих пелюстків сакур.

На вуличках, прикрашених східним квітучим дивом, можна побачити і поважних літніх людей. Кому Бог дає здоров’я, а бажання подорожувати й досі гріє серце, той не пропускає нагоди побачити ще в цьому житті щось красиве. Проте в старших людей можна помітити нотку суму на обличчі. Чому, подумаєте ви? Мабуть, тут свою роль відіграє філософський погляд на цвітіння сакур, і воно повертає нас у сувору реальність. Так, ця квітуча пора дуже швидкоплинна, як наше життя. Не встиг насолодитися радісною миттю, а вона вже минула. Тому старенькі, йдучи під квітучим покровом сакур, мимоволі задумуються про цінність свого життя та його шалений ритм, за яким так важко встигнути. А встигнути треба! І допомагають нам його вловити та налаштувати отакі незабутні поїздки.

Кожен поспішає за своєю рожевою мрією, а повертається з цілим оберемком нових мрій, на які надихають ці неймовірні маленькі квіточки сакури!

Квіти сакури 5

7. Про що варто пам’ятати туристу, який планує весняну поїздку на Закарпаття?

Перше - це місце проживання. Оскільки в період цвітіння сакур найбільший наплив відпочиваючих, потрібно заздалегідь подбати про квитки на проїзд та забронювати житло. І в Ужгороді, і в Мукачеві є багато готелів, відпочинкових баз, приватних садиб, де ви знайдете житло за доступною для вас ціною. Як їх знайти? Знову ж таки, не без допомоги всесвітньої мережі. Добратися до цих міст не важко, сюди їздять і автобуси, і поїзди. Можете подорожувати й своїм автомобілем, адже дорожнє покриття тут досить непогане.

Наступне - це культура поведінки. Не забуваймо, що ми не варвари, і тому не потрібно обламувати гілочки сакур для сувенірів. Жменьки квіточок вистачить, аби зберегти приємні спогади про поїздку до рожевих східних красунь. Найкращий сувенір, який ви привезете з Ужгорода чи Мукачева, це неймовірні враження та емоції, які ще довго будуть вирувати у вашому серці. А загалом, ви ж не подорожуєте без фотоапарата чи відеокамери. Тому пам’ятні фото – це теж сувенір із гостинного Закарпаття!

 

8. Закарпаття навесні: що на вас ще чекає тут, окрім рожевої мрії?

Плануючи весняну поїздку на Закарпаття, відпочивальники мають знати, чим ще вражає цей карпатський край весняної пори.

Окрім споглядання на сакури, ви можете насолодитися різноманітною програмою щорічного міжнародного фестивалю «Сакура-фест», що проходить в кінці квітня. Музичні номери, тематичні виставки, майстер-класи, розваги та конкурси, садіння молодих сакур та ще багато цікавого – в програмі фестивалю, який триває майже тиждень.

Відвідини закарпатських замків, що будувалися різними правителями та в різні епохи, теж залишать неймовірні враження. Чого варті лише Ужгородський та Мукачівський замки-музеї ХІ століття, шукати яких не треба далеко. Загалом на Закарпатті збереглися будівлі і руїни дванадцятьох середньовічних замків.

А хмільний сонячний напій, яким Закарпаття славиться на всю Україну, змусить полюбити цю колоритну місцевість ще більше. Адже закарпатське вино – це вже бренд! Продегустувавши вина закарпатських виноробів, ви неодмінно прикупите кілька літрів, аби вразити смаковими якостями напою своїх друзів чи рідних вдома.

Замок

Отож, поспішайте за новими враженнями, яскравими подіями та незабутніми митями свого життя – у весняний Ужгород та Мукачево! І не забудьте прихопити жменьку рожевої мрії, як символ нового, красивого і щасливого майбуття!

Фестиваль

 

Коментарі