Додати у маршрут

Державна резиденція Залісся, Богданівка

Регіон:
GPS координати: 50.68166733 30.83859634
Рейтинг:
464 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

До 2014 року резиденція «Залісся» була доступна тільки для вищих посадових осіб тоді ще Радянського Союзу, а далі незалежної України. Сьогодні унікальну природну пам'ятку можна відвідати в рамках екскурсії по заповіднику.

У 1957 році в Броварському районі, недалеко від села Залісся, було засновано Заліське заповідно-мисливське господарство. З тих пір воно сталоулюбленим місцем полювання і відпочинку глав держав і вищих посадових осіб. Тут бували Леонід Брежнєв, Микита Хрущов, Фідель Кастро, Віктор Янукович та інші. На території резиденції є музей, в якому зберігаються історичні фотографії Залісся і його відвідувачів. Також виставлені опудала тварин, убитих в заповіднику.

У міру того, як змінювалися правителі, в резиденції з'являлися новігостьові і мисливські будиночки, альтанки, стайні, птахоферма... Чисті озера і підстрижений газон навколо будівель. Територія резиденції і приписаних їй угідь - це близько 40 тисяч гектарів. Тут ви побачите старовинні соснові ліси, в яких мешкають рідкісні види тварин, у тому числі зубри, олені, козулі, лані, кабани і багато інших.

Коментарі