Додати у маршрут

Виставковий зал спілки художників, Вінниця

Регіон:
GPS координати: 49.23233414 28.46766281
Рейтинг:
251 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Розташовується виставковий зал спілки художниківВінниціпо вулиці Пушкіна 2. Тут проходять різні виставки місцевих художників, мистецтвознавців та художників з інших міст України.

Історія заснування виставкового залу спілки художників

Взагалі декоративно-прикладне мистецтво, в тому числі і живопис, в цих краях розвивалися з давніх часів. Свідченням цього є багаторазові знахідки під час археологічних розкопок і досліджень. Після війни в Вінницістворюється кооперативне об'єднання художниківУкраїна, хоча на той час всяка творчість проходило крізь політичну цензуру. Проте художники змогли створити свій творчий союз.

У 1955 році в місто після навчання в Київському художньому інституті у напрямку навчального закладу приїжджає молодий і талановитий Олексій Сидоров. Саме завдяки йому в Вінниці будується перший Будинок художників. Після закінчення зведення тут почала вирувати творче життя. Сюди для виставки своїх робіт приїжджало багато художників з різних частин Радянського Союзу. Зазвичай такі заходи походили в жовтні (присвячені Жовтневої революції) і 9 травня. 22 квітня 1976 року всізусилля місцевих жителів і художників повінчалися успіхом, Так як в цей день була створена Вінницька організація спілки художників України.

Ще однією важливою подією в культурному історії міста стало відкриття дитячої художньої школи в 1960 році. Її випускники пізніше стали кращими студентами в різних навчальних закладахЛьвова,Києва,Харкова, Санкт-Петербурга та інших міст.

На сьогоднішній день в нійскладається близько 70 осіб, Які проводять презентації та виставки своїх робіт у виставковому залі спілки художників. Виставки проводяться часто і багато з них безкоштовні, так що подивитися і доторкнутися до чогось нового і унікального можуть всі бажаючі.

Цей об`єкт у маршрутах

Коментарі