Додати у маршрут

водонапірна вежа

Регіон:
GPS координати: 49.23485184 28.46969604
Рейтинг:
341 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту 1 Використань у звіті
Додати у маршрут

У 2012 році Водонапірна вежа в містіВінниця відсвяткувала свій 100-річний ювілей. За цей час будівля була свідком непростої історії міста. Водонапірна вежа, побудована за проектом Г. Г. Артинова в центрі міста, довгий час виконувала свої початкові функції, але після Великої Вітчизняної війни будівля втратила своє призначення і було переобладнано під житлові приміщення. І тільки в середині 80-х років минулого століття вежа була передана Обласному краєзнавчому музею, як архітектурний об'єкт. Зараз тут знаходиться Музей бойової слави і Меморіал пам'яті воїнів-афганців.

Висота вежі становить 28 метрів, побудована вона з червоної цегли і складається з семи ярусів. Нижній поверх будівлі був рустован для створення ефекту постаменту. Вершину вежі прикрашає надбудова-башточка з куполом. Не менш цікава деталь, цевеличезний годинник з двометровим циферблатом, Які щогодини видають мелодійний дзвін.

Водонапірна вежа знаходиться в пішохідній зоні парку ім. Козицького тавважається символом міста. Ще більшу популярність вежі принесло тривимірне графічне зображення гуркітливого водоспаду біля її підніжжя, іменоване в народі як прорив водопроводу.

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у звітах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі