Додати до маршруту

Тюрма Бригідки (Монастир жіночого ордена Св. Бригіди), Львів

GPS координати: 49.84304428 24.02005196
Рейтинг:
1953 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В'язниця «Бригідки» - найстаріша в'язниця України, яка розташована у Львові. Вік будівлі перевищує 400 років. Вона приваблює не тільки зацікавлених туристів, а й краєзнавців з археологами.

Історія монастиря бригідок

У давні часи в Швеції виник жіночий орден бригідок, який отримав назву від імені його засновниці святий Бригіди (роки життя 1302-1373), яка відрізнялася великою набожністю. Вона заснувала монастир і орден Спасителя, за що і була канонізована.

  • У 1614 році був побудований дерев'яний монастир для дівчат з благородних сімей. Його зведення почалося з дозволу архієпископа за рахунок благодійниця Анни Фастковськоі і Анни Порадовський.
  • У дворі був побудований костел-каплиця Святого Петра з вівтарем в стилі бароко. У дещо зміненому вигляді будівлю костелу існує донині.
  • У 1782 році австрійська влада ліквідувала монастир. У 1785 році його переобладнали під чоловічу в'язницю. З тих пір всі будівлі монастиря використовувалися тільки для утримання злочинців і політичних в'язнів.
  • Встановлена ​​у вересні 1939 року у Львові радянська влада і надалі використовувала «Бригідки» під в'язницю. Офіційно вона отримала назву «Тюрма № 4».
  • В кінці червня 1941 року під час відступу більшовики масово розстрілювали в'язнів. 10 червня 1941 року о в'язниці знаходилося 706 ув'язнених. В опублікованому списку розстріляних 24-28 червня 1941 поіменно названі 324 людини.

Сьогодні в «Бригідках» у Львові розташовано слідчий ізолятор № 19. В це місце привозять укладених з усіх областей, з яких потім організують групи для відвозу в місця позбавлення волі.

У 2008 році розглядалося питання про перенесення комплексу СІЗО, розташованого в центрі на вулиці Городоцькій, на околицю міста.

Як дістатися

В'язниця «Бригідки» у Львові перебуває на вулиці Городоцькій, поруч з Львівським державним університетом внутрішніх справ МВС України. Неподалік розташована зупинка «Храм Святої Анни» трамваїв № 6 і 7 і багатьох маршрутних таксі.

Коментарі