Додати до маршруту

Свято-Троїцький монастир, Охтирка

GPS координати: 50.31235886 34.83531189
Рейтинг:
430 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Свято-Троїцький монастир уОхтирцібув заснований більше 350 років тому. Йому довелося двічі пережити перерву в своєму існуванні, а й тричі народитися. Свого найвищого розквіту він досяг на початку 20 століття.

Історія монастиря

Чоловічий монастир заснований в 1654 році в мальовничому місці на вершині Монастирської гори, де розкинулися лісисті береги Ворскли. Першим будівельником монастиря був ігумен Іоанникій, який прибув в Охтирку зі своєю братією з розореного поляками Лебединського монастиря за Дніпром.

За переказами, перший дерев'яний храм був освячений в 17 столітті на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці. Спочатку монастир носив ім'я Благовіщенського. Пізніше на кошти охтирського полковника Ф. Осипова замість дерев'яної була побудована однойменна кам'яна трапезна церква.

З 1720 року по указу Петра I настоятелем Охтирського монастиря став духівник царя Т. Надаржінскій. Помер він в 1729 році і був похований в Троїцькому соборі, побудованому їм. Його син І. Надаржінскій на свої кошти побудував кам'яну церкву Преображення Господнього з братською трапезній і дзвіницею, а в 1741 році - лікарню з храмом Петра і Павла.

Головною святинею монастиря була чудотворна Охтирська ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість». У 1917 році Охтирський монастир був закритий, в ньому розмістили притулок для дітей-сиріт, потім військову частину.

У роки Другої світової війни будівлі монастиря сильно постраждали. Відродження Охтирського Свято-Троїцького монастиря почалося в 2002 році.

як доїхати

Свято-Троїцький монастир знаходиться на вулиці Монастирська в поселенні Чернеччина. Спорудження розташувалася на околиці між озером і річкою Ворскла. Неподалік проходить траса Т1705, яка з Чернеччина веде до Охтирки. Якщо рухатися з міста, монастир буде по ліву сторону від траси.

Коментарі