Додати у маршрут

Острів Дзендзик, Бердянськ

Регіон:
GPS координати: 46.69736099 36.80299759
Рейтинг:
296 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Острів Дзендзик розташований в містіБердянськЗапорізькій області. Колись це був півострів, але тепер територія стала островом, завдяки різноманітним природним процесам. Саме з острова Дзендзик починається Дальня Бердянська коса. Частина її території оголошена заповідною зоною і охороняється законом.

Історія острова Дзендзик

Бердянська коса сама по собі вже є унікальним творінням природи. Вона розтягується на 20 км і немов прорізає води Азовського моря. Вся коса розділяється умовно на три самостійних ділянки: Ближню, Середню і Дальню. Дзендзик дає початок Дальній косі. На території коси знаходиться селище, жителі якого займаються ловом риби, а також тут можна побачити ще одну визначну пам'ятку Бердянська -Нижній Бердянський маяк.

Освіта коси дослідники та науковці пояснюють дією морських і річкових потоків в сукупності з вітрами. Освоєння території Бердянської коси, і зокрема острова Дзендзик, почалося ще в 19 столітті.

Особливістю острова Дзендзик є те, що на території біля нього в водах моря практичноніколи не утворюються хвилі. Якщо порівняти з усім узбережжям, то вода тут найпрозоріша. Вхід в воду дуже пологий і немає великих глибин, це сприяє відмінному і безпечного відпочинку на воді, особливо з дітьми. Також тут розташований невеликий пірс, який дуже актуальний в розпал курортного сезону. На пірсі швартуються катери і яхти, орендовані відпочиваючими.

Флора і фауна острова

Тут влаштувався великийрибальське селище, Так як ловля риби - це один з найважливіших промислів цього регіону. Тут також проростає понад 300 видів різних рослин. Деякі з них занесені до Червоної книги України.

Не менш різноманітною є і фауна на острові і косі, зокрема. Тут гніздяться рідкісні види птахів іможна побачити навіть дельфінів. У морській воді біля острова можна знайти близько 70 видів риб.

Як дістатися до острова Дзензік в Бердянську

Від залізничної станції міста Бердянська до острова Дзендзик можна проїхати по вулиці Макарова. Відстань складає приблизно 17 км.

Коментарі