Додати до маршруту

Обласний краєзнавчий музей, Черкаси

GPS координати: 49.44821548 32.06077194
Рейтинг:
1961 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Черкаський обласний краєзнавчий музей є одним з найбільших подібних закладів України. За статистикою, щорічно його відвідує понад 150 000 чоловік. У ньому міститься повна збірка експонатів, що відображають історію та побут Черкаської, видатних земляків родом з цієї Наддніпрянщини області.

Колекція Черкаського музею

Будівля музею вміщує понад 30 виставкових залів, що займають постійні експозиції та тематичні виставки. Фонди музею складаються з понад 106 000 унікальних експонатів, з яких тільки 12 000 постійно виставляється в складі виставок закладу.

Завдання колекції досить непроста - повністю висвітлити відвідувачам історію краю від найдавніших часів до сучасності, культуру, звичаї місцевих жителів, а також природу краю.

Зали музею розділені за тематикою:

  • природа Черкаської;
  • археологія;
  • етнографія;
  • історія краю з 14 до початку 20 століття;
  • історія території області від 1917;
  • сучасність;
  • зал пам'яті видатного уродженця Черкаської Т. Г. Шевченка;
  • кілька залів, присвячених видатними землякам (поет Василь Симоненко, ботанік Володимир Симиренко, політик В'ячеслав Чорновіл).

З усіх колекцій музейних експонатів варто виділитизбірник шевченківських видань,яка включає в себе більше 330 книг Кобзаря, виданих як за його життя, так і посмертно, видання іноземними мовами та інше.

Заклад може похвалитися збіркою старовинних, зоологічними експонатами А. В. Носаченко, археологічної колекцією. Найбільшу історичну цінність має унікальне зібрання предметів козацтва. У нього входить різноманітна козацьку зброю від шабель до фортечних гармат.

Справжньою гордістю музеюавтентичні двері козацького куреняпершої половини 18 століття, на яких збереглося традиційне зображення козака Мамая.

Історія краєзнавчого музею

Музей є одним з найстаріших в області, його історія бере початок з 1918 року, коли з ініціативи місцевого відділення «Просвіти» відкрили історичний музей імені Т. Г. Шевченка. Першим керівником музею був Дмитро Бочков.

Першу колекцію музею склали предмети колишніх російських військових з'єднань, які в той час перебували в місті. Після встановлення радянської влади основне джерело поповнення становилипоміщицькі маєтки,які в той час активно націоналізовуваліся і деякі тамтешні цінності потрапляли в колекцію музею.

У період Другої світової війни з музею нацистськими військами було вивезено близько 4000 експонатів, які в той час становили найбільшу історичну та культурну цінність. А1 травня 1944 музей повністю відновив свою роботу.

У 1985 році заклад переїхав у сучасне приміщення, яке було спроектовано спеціально для музею і залишається донині одним з найбільших в країні. До речі, архітектори, спроектували будівлю, стали лауреатами державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка.

На сьогодні це одинзнайбільшихобласних краєзнавчих музеївз гідною експозицією і перспективами подальшого розвитку.

Як дістатися до Краєзнавчого музею в Черкасах

Музей знаходиться в самому центрі міста Черкаси за адресою: вул. Слави, 1. Вам підійде транспорт, що йде через центр міста.

Час роботи:заклад відкрито відвідувачам з 10:00 до 17:00 щодня, крім понеділка та п'ятниці.

Коментарі