Додати у маршрут

Меморіал Сосонки, Рівне

Регіон:
GPS координати: 50.61594009 26.31364822
Рейтинг:
291 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Незважаючи на досить миролюбну назву, в Сосонках в листопаді 1941 року відбувалися речі, розповіді про яких і зараз оглушливі. Місце, де знаходиться меморіал Сосонки, має важку ауру, тому перебувати тут вкрай важко.

Історія рівненської трагедії

Відомим є той факт, щоРівнедуже подобалося нацистам. Тому його і зробили столицею Рейхскомісаріату України. У місті в той час проживало багато євреїв. Ставлення нацистів до євреїв відомо. Повний їх знищення сухо називали «остаточним рішенням єврейського питання».

Перед ліквідацією була проведена підготовча робота. Всіх євреїв переписали і зобов'язали носити на грудях жовту зірку Давида. На окремий облік ставили людей, які володіли, на думку окупантів, м'ясники корисними професіями і ремеслами. Потрібних фахівців вручали спеціальні посвідчення, які потім зберегли життя. Деякі люди давали за неї гроші і коштовності, розуміючи, що цей папірець може згодом стати в нагоді. Бідніші таке посвідчення отримати було важче.

Приреченим наказали запастися теплими речами і провіантом на два тижні, щоб ті не здогадалися, що саме їх чекає насправді. 6 листопада 1941 практично всі рівненські євреї зібралися на площі біля Грабника. Їх оточили і наказали скласти речі в купу. Далі євреям наказали будуватися в колону і йти. Зупинилася ця процесія в урочищі Сосонки. За даними архівів, тут було розстріляно близько 17 000 євреїв.

За радянських часів на місці страшного злочину стояв тільки камінь при дорозі, а вже після здобуття Україною незалежності тут створили великий меморіал Сосонки.

Як доїхати до меморіалу

За часів німецької окупації Сосонки були урочищем в трьох кілометрах від Рівного. Зараз це територія поблизу вулиці Київській. Заїзд до меморіалу знаходиться буквально навпроти підприємства «Укрбурштин», що відразу за автосалоном. Безпосередньо до Сосонок веде вузька доріжка, яка перекрита шлагбаумом. На жаль, покажчика, на якому було б написано інформація про меморіалі Сосонки, немає.

Якщо користуєтесь громадським транспортом, тоді сідайте в маршрутку, яка їде взоопарку(№ 41, 34, 34А). Виходити необхідно на зупинці «Автосалон».

Коментарі