Додати у маршрут

Селянський (Земельний) банк, Управління СБУ, Житомир

Регіон:
GPS координати: 50.24870682 28.66809464
Рейтинг:
389 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Нинішнє керівництво Служби безпеки України в Житомирській області розташовується по вулиці Фещенка-Чопівського. Раніше тут знаходився Селянський або Земельний банк містаЖитомир.Будівля досить красиве і оригінальне, Його складно не помітити серед інших будівель на вулицях міста.

Історія Селянського (Земельного) банку

Саме приміщення Селянського банку було зведено на початку 20 століття і має непросту історію. Його головним архітектором став відомий в той час архітектор Житомира Мечислав Адамович Либрович. За все своє існування спорудапоміняла багато власників і виконувала різну роль при різній владі.

Коли прийшла радянська влада в будівлі колишнього банку заселили Надзвичайну комісію з боротьби з контрреволюцією і саботажем. Ще пізніше при тій же владі тут розташовувався Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР або іншими словами НКВД. Коли Житомир був під владою окупаційних німецько-фашистських військ, то в будівлі знаходилося гестапо.

За події ще деякого часу приміщення Селянського банку було зайнято Комітетом державної безпеки (КДБ). І ось уже в наш час будівля Земельного банкузнаходиться в розпорядженні СБУ. Саме приміщення знаходиться під захистом держави, так як є пам'ятником архітектури. Споруда збереглася в хорошому стані і практично в первозданному вигляді. Всі бажаючі можуть побачити цікаву споруду колишнього Земельного банку, а нині СБУ.

Як дістатися до управління СБУ в Житомирі

До будівлі Селянського банку можна проїхати по вулицях Київській, Шевченко і Гоголівській, а також громадським транспортом № 58. Відстань складе близько 5 км.

Цей об`єкт у маршрутах

Коментарі