Додати до маршруту

Будинок з химерами

GPS координати: 50.44490051 30.52860069
Рейтинг:
3873 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі Києва навпротиадміністрації Президентазнаходиться унікальна споруда архітектора Городецького, побудоване в 1901-1903 роках - «Будинок з химерами». Таку назву будинок отримав завдяки скульптурним прикрасам у вигляді незвичайних тварин, мешканців підводного світу, казкових істот і атрибутів полювання.

Цей будинок призначався для оренди квартир, а також служив житлом для самого Городецького. До Вітчизняної війни він був житлом для сімей, кожна з яких займала одну кімнату, кухня та інші приміщення були загальними, що схоже з комунальними квартирами. Потім будинок став поліклінікою ЦК КПУ. А вже після реставрації «Будинок з химерами» перевтілився в Малу резиденцію Президента України.

Вже більше ста років будинок розбурхує уяву. цеєдине в своєму роді споруда, Аналогів якому не знайти у всьому світі. Стиль архітектури тут складно визначити, адже присутні елементи і готики, і еклектики, і модернізму.

Коли ви йдете поБанковій вулиці, То, повернувши, раптом перед вами з'являється стіна з носорогом, який дивиться прямо на вас. Пройти і не зупинитися неможливо! Будівля приваблює своїм незвичайним виглядом. Ваше здивування буде наростати в міру подальшого ознайомлення. Чудовий фасад з парадним ганком і все його фантастичні створення прямо перед вами! Вбудовані в стіні будівлі голови носорогів, слонів, антилоп і крокодила. З кутів даху видно, як опускають свої щупальця огидні дельфіни, на спинах яких сидять русалки з тризубами в руках. З даху на вас дивляться гігантські жаби, морські чудовиська. А на колони вилізли і, зачаївшись, сидять ящірки. Він весь сповнений привидів, морських чудовиськ і фігур жирафів, крокодилів. Цікаво зроблені водопровідні труби - у вигляді змій. Орел роздирає свою жертву - пораненого лева на п'єдесталі огорожі. Можливо, ця кривава сцена була навіяна Городецькому спогадами про своїх захоплюючих подорожах по Африці.

Внутрішній декор будинкуще більш примхливий, А тому дивує і вражає. Стіни першого приміщення покриті розписами, які зображують підводний світ, затонулі кораблі. У вигляді сплетіння раковин, рослин, морських зірок виконані щупальця восьминога, які спускаються до самих стін. Вони розмальовані в різні кольори, виготовлені з гіпсу та вкриті шаром перламутру. Колишня вітальня Городецького прекрасна, на сьогоднішній день це переговорний зал. Кімната оформлена в ніжно-зелених, білих і рожевих тонах, а також прикрашена мисливської атрибутикою.

Ліпнина їдальні цього будинку вигадлива: відображає різні продукти, серед яких можна розглянути і артишок, і буряк, і часник.

Привертають увагу сходинки, які ведуть з передпокою нагору. Вони зроблені з білого мармуру. Прекрасний гіпсовий декор: орлині лапки, гіпсові зображення зброї мисливців на стінах, підбитий олень, гірлянди з куріпок і ялинкових шишок. Цікаво, що зображення тварин всередині споруди відрізняється від зовнішнього декору тим, що тут тварини представлені у вигляді видобутку мисливця.

Не дивно що«Будинок з химерами» овіт легендами, Одна з яких розповідає про самогубство доньки архітектора, яка втопилася в Дніпрі через нещасне кохання. І тоді батьківське уяву з горя створило всіх цих монстрів, які забрали життя дівчини. Існує ще одна цікава легенда про здійснення бажань. Кажуть, якщо знайти серед численних химер будинку скульптуру маленького крокодильчика, то можна загадати будь-яке бажання, і воно обов'язково збудеться.

Коментарі