Додати у маршрут

Готель Савой, Вінниця

Регіон:
GPS координати: 49.23312759 28.46888351
Рейтинг:
536 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту 1 Використань у звіті
Додати у маршрут

Вінниця- це місто обласного значення, розташоване на берегах річки Південний Буг, історія якого бере свій початок ще з 13 століття. На початку 20 століття в центрі на перетині вулиць Соборної та Козицького з'явився готель, яка до сих пірє візитною карткою міста. В цей час місто відчутно змінювався і будувався.

Трохи з історії готелю «Савой»

Побудований готель архітектором Григорієм Артиновим на замовлення і на гроші купця Беріша Лехтман.Для 1913 року ця було дуже сучасна будівляз автономною електростанцією, ліфтом, гарячим водопостачанням та асфальтованих під'їздом. Під час революції тут розмістилася Дирекція УНР на чолі з Петлюрою, а потім штаб Першої української радянської дивізії ім. Щорса. Пізніше його пристосували під Палац праці. Під час Другої світової війни будівля була практично зруйнована внаслідок прямих влучень снарядів, відбудували воно тільки в 1953 році. Після відновлення будівлю використовували за прямим функціональним призначенням, отримавши назву «Україна».

Архітектурні особливості готелю «Савой»

Спочатку це булашестиповерховий готель з мансардним останнім поверхом, Але при відновленні збудували лише п'ять поверхів. Навіть після цього будівля не втратило своєї презентабельності. Побудовано його в стилі модерн з балюстрадами, хитромудрої ліпниною, округленими кутами віконних ніш і напівколон в неогречеськая стилі. Звичайно, в ході історичних перипетій будівля трохи спростили, позбавили мармурових левів біля парадного входу, але готель досі радує око і є перлиною архітектурного мистецтва. Це чи не єдине будівлю знаменитого архітектора, яке зберегло свій первісний вигляд.

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у звітах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі