Додати до маршруту

Будинок барона Гільденбанда, Київ

GPS координати: 50.44296646 30.53116989
Рейтинг:
2437 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Розкішний старовинний будинок барона Гільденбанда вКиєві- одна з найпривабливіших визначних пам'яток столиці. У минулому це було прибуткове будівлю, яке належало барону Володимиру Ікскюль-Гільденбанда Августовичу. Сьогодні це власність однієї заможної сім'ї.

Історія будинку Гільденбанда

Будівництво споруди почалося в 1901 році за замовленням власника будинку. Над проектом працював цивільний архітектор Н. Вишневський. На фасаді збереглося прикраса у вигляді герба Естляндського роду, до якого належав перший власник. Споруда побудована в готичному стилі, декороване багатьма вежами-шпильками.

За роки війни будівля сильно постраждала і було пошкоджено: готичні шпилі знесли, дерев'яне перекриття на даху згоріло. Після реставраційних робіт в будівлі дещо змінилася планування.

Тривалий період спорудження виступало в якості типового багатоквартирного будинку. У 1940-х роках тут жив відомий письменник Микола Бажан. З 1990-х років будівля кілька разів намагалися викупити, і в 2000 році все-таки це вдалося, а всіх жителів виселили.

Під час реставрації будівлі намагалися повернути колишній історичний вигляд. Орієнтуючись на старі знімки і креслення, вцілілі стіни пофарбували в ніжно-рожевий колір. В інтер'єрі відтворили ліплення, прикрашали дзеркалами в позолочених рамках, дах увінчали готичними шпилями.

Новий господар будинку вирішив перефарбувати його в бордовий колір, а шпилі з пілястрами - в бузковий. За словами будівельників, сьогодні тут налічується безліч кімнат. На жаль, помилуватися красою звичайним туристам можливості немає, екскурсії тут не проводять. Насолодитися видом архітектурної пам'ятки можна тільки зовні.

Як доїхати

Будинок барона Гільденбанда розташований на вулиці Шовковична, 19, в центрі столиці. Доїхати до пам'ятника можна багатьма громадськими маршрутками. Найближча зупинка - «Юний технік», де проходить маршрутне таксі № 55.

Коментарі