Додати у маршрут

Бібліотека ім. Тімірязєва, Вінниця

Регіон:
GPS координати: 49.23327637 28.46565247
Рейтинг:
369 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту 1 Використань у звіті
Додати у маршрут

Бібліотека імені К. Тімірязєва вВінниціє однією з найбільших книгосховищ в місті і області. Вона розташована в центрі міста і є пам'яткою архітектури.

Історія заснування бібліотеки ім. Тімірязєва

Перші згадки про будівництво бібліотеки з'явилися ще в 1889 році. Місцевий учитель звернувся з пропозицією про її створення в структури міської влади, але його відхилили через брак відповідних умов. Вже в 1902 році було прийнято рішення розпочати будівництво бібліотеки,приурочене до 50-річчя від дня народження М. В. Гоголя.

Архітектором будівлі став відомий тоді в місті Григорій Артинов. За його словами, він побудував споруду за прикладом американських бібліотек. Спочатку створювалася одноповерхова споруда, в якій повинні були знаходитися два читальні зали, книгосховище і житло бібліотекаря. Відкриття бібліотеки відбулося 2 лютого 1907 року. У ній діяли суворі правила користування і обміну книгами, за недотримання яких стягувався штраф. До 1923 року бібліотека носила звання ім. М. Гоголя, але вже в цьому році змінює його і називається бібліотекою імені К. Тімірязєва. подію приурочилидо 80-річчя від дня народження вченого біолога. В бібліотеці проводились зустрічі з відомими письменниками та поетами, але в період 20-30 років тут вводиться контроль і цензура на «ідеологічно шкідливу» літературу.

Сучасна історія бібліотеки ім. Тімірязєва

У цей час з'являються так звані «дві в'язниці для книг», куди потрапляють неугодні владі автори і їх творіння. У 1934 році бібліотека отримує статус обласної. У 1936 році вона переїжджає в новий триповерховий будинок. У ній працювали 57 співробітників, а фонд становив близько 400 тисяч видань. Під час війни німецькі окупанти спалили не тільки книги, картотеку, але і сама будівля. З 1952 року почалася реконструкція бібліотеки, а в 1966 році їй присвоїли статус наукової. У 90-х сюди приходить інтернет, життя бібліотеки отримує нове дихання.

Сьогодні це важливе заклад в житті міста. Тут проводять багато зустрічей, презентацій, бібліотека має свої електронні фонди і архіви. Зараз фонд становитьблизько 1 мільйона документів більш ніж на 40 мовах. Тут кожен зможе знайти щось для себе

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у звітах

Коментарі