Додати до маршруту

Залізничний вокзал, Львів

GPS координати: 49.83969879 23.99440002
Рейтинг:
668 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Львівславиться своєю історією. Кожна будівля, вулиця міста дихає легендами. І Львівський залізничний вокзал не виняток. Це не просто адміністративна будівля. Це один із шедеврів архітектури.

Історія Львівського залізничного вокзалу

Унікальність цього вокзалу в тому, що це перший залізничний вокзал на території України. Його відкриття відбулося в 1861 році з подачі уряду Австрійської імперії. А ось ту будівлю, яке бачать зараз всі гості Львова, було побудовано в 1904 році на місці старого вокзалу. Над проектом працювали імениті інженери і скульптори. Будівля вокзалу сталовтіленням всього самого кращогов європейській архітектурі. Округлі і плавні форми гармонійно перетікали в чіткі лінії. Під дахом вокзалу знаходилися декілька залів очікування та ресторан. На той момент це був найсучасніший залізничний вокзал в Європі.

За неспокійні роки української історії будівля вокзалу було піддано різним руйнувань і пошкоджень. І тільки в 2003 році його повністю відреставрували.

Опис Львівського вокзалу

І зараз він не втратив свого європейського шарму. Всередині є 6 залів очікування різної комфортності. Також на вокзалі ви можете скористатися різними супутніми послугами. Наприклад, перукарні. Стіни вокзалу прикрашені вишуканою ліпниною і вітражами. А потрапляючи на перон, відчуваєш себе десь в маленькому містечку Європи. Ковані лавочки і арочні навіси створюютьатмосферу романтики. Саме це місце вокзалу бачило більше сліз і поцілунків, ніж будь-які інші місця міста.

Як дістатися

Якщо ви приїхали до Львова на поїзді, вам досить вийти з вагона і зануриться в чарівництво і суєту вокзалу. Інші гості міста можуть дістатися сюди на трамваї № 1 або на маршрутках № 10, 29, 35.

Коментарі