Додати до маршруту

Згуровський парк, Згурівка

GPS координати: 50.48691177 31.79192924
Рейтинг:
326 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Україна славиться великою кількістю прекрасних парків, більшість з яких були створені в 18-19 століттях. Один з найбільших дендропарків України розташований в селищіЗгурівка. Площа парку становить 309 гектарів.

Київський віце-губернатор П. Кочубей заснував його ще в 19 столітті в якості подарунка для своєї дружини С. Вяземський. Парк був розбитий навколо збудованого графського палацу, де знаходилося 40 кімнат, величезний дзеркальний зал для прийомів і цінна бібліотека. Садиба в Згурівці була найулюбленішим місцем відпочинку всієї сім'ї.

Згуровський парк має ландшафтне планування, де виростало 382 види дерев і кущів, на даний момент збереглося тільки 150. З усіх боків він обсаджена лісозахисними смугами. За головні визначні пам'ятки парку є: 400-річний дуб, вікова сосна у вигляді ліри, сосна у вигляді тризуба.

На жаль, до наших днів нічого від палацу не збереглося, але ось парк допомагає нам пофантазувати про велич і розкоші палацу. Прогулюючись по алеях, що ведуть до ставків, ви відчуєте красу цих місць.

Коментарі