Додати до маршруту

Будівля управління залізниці, Львів

GPS координати: 49.83960342 24.01835251
Рейтинг:
290 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Варто зазначити, що будівля управління залізниці уЛьвовіє архітектурною домінантою однієї з центральних вулиць, а його шпиль видно практично з усіх куточків Львова. Ось уже понад 100 років в цій будівлі знаходиться головний штаб залізничників Галичини.

Історія будівлі

Будівля управління залізниці з'явилося в місті в 1914 році. Автором цього проекту є відомий львівський архітектор Збіґнєв Брохвичі-Левинський. Будівництво тривало всього один рік. Для залізничного управління був обраний популярний в той час у Львові архітектурний стиль неокласицизму. Будинок прикрасила вежа з годинником, увінчана величезним куполом з високим шпилем. В наші дні купол будівлі управління залізниці забарвлений в зелений колір.

Цікавим є факт, що спочатку співробітники залізниці тут не тільки працювали, а й проживали: у будівлі було виділено ціле крило. Щоб забезпечити таку величезну споруду теплом, до управління залізниці була підведена власна вузькоколійна залізниця, по якій щодня транспортувався вугілля для обігріву.

Зараз будівля належить управлінню Львівської залізниці.

Як доїхати

Будівля управління залізниці розташоване на розі вулиць Гоголя і Листопадового Чину. Недалеко знаходиться одна з найважливіших альма-матер Львова -Львівський національний університет імені Івана Франкаодин знайстаріших парківміста.

Коментарі