Додати до маршруту

Замок Яблоновських, Маріямпіль

GPS координати: 49.02827072 24.85124588
Рейтинг:
1173 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На лівобережжі Дністра в селіМаріямпільрозташований старовинний замок Яблоновських, який належав представникам відомого польського роду.

Історія фортеці

Замок Яблоновських в Маріямполі побудований в 1692 році. Звели його неподалік від Замкової гори, біля підніжжя якої знаходиться джерело, відомий своїми цілющими властивостями. На відміну від інших замків Західної України, замок в Маріямполі не є широко відомим. Можливо, причина - в украй поганій дорозі в село, по якій туристам не дуже хочеться трястися.

Замок побудував польський коронний гетьман Станіслав Ян Яблоновський. Його син і онук частково перебудували і відреставрували фортеця. Колись на місці родового замку в 12-15 століттях розташовувалося давньоруське поселення Чортополь. Фортеця займала територію розміром 200 на 150 метрів. Товщина стін сягала 2-3 метрів.

У замку були дві в'їзні ворота, гарнізонні казарми, житловий будинок. Протягом 18-19 століть більшу частину оборонних споруд розібрали, а будівельний матеріал використовували для зведення нового палацу. Руїни перебудованого замку збереглися до наших днів.

Біля головного входу в будівлю стоїть величезний 600-річний дуб, а за будинком розкинувся парк з різними старовинними деревами. Завдяки тому, що замок розташовується на великій висоті, його вцілілі фрагменти добре видно на більшій частині Дністровської долини.

Замок гетьмана Яблоновського має статус пам'ятки архітектури місцевого значення, але зараз є недіючим об'єктом. Туристи мають можливість відвідувати замок Яблоновських в Маріямполі в будь-який час року.

Як доїхати

З івано-франківськоїавтостанції № 2до Маріямпіль їздять автобуси. Замок Яблоновських стоїть на високому березі Дністра, в урочищі під назвою Цегельня. Також рекомендуємо вам оглянути колишніймонастир капуцинів.

Коментарі