Додати до маршруту

Замок Потоцьких, Золотий Потік

GPS координати: 48.90454865 25.34036827
Рейтинг:
428 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Замок Потоцьких збудований в центральній частині селаЗолотий Потікв 17 столітті польським шляхтичем Стефаном Потоцькимна перетині торгових шляхів з Галичини в Молдавію.

Замок розташований на невисокому пагорбі в долині р. Татарки. Пам'ятка вибудувана з гранітного пісковика. Стіни замку і башти містили отвори для стрільби. Висота стін становила до 10 метрів, а товщина - 2 метри. Для більшого посилення захисту будинок було оточено ровом з водою. За укріпленими стінами був збудований одноповерховий палац з вікнами у внутрішній двір, поруч знаходилися господарські приміщення і колодязь, з яким пов'язаналегенда про походження назви Золотого Потоку. Кажуть, під час тривалої облоги змучені спрагою захисники замку знайшли джерело, який назвали "золотим".

Тричі замок захоплювали турецькі війська, але кожного разу його відбудовували. Потоцькі прожили в ньому до кінця 17 століття. За свою історію замок змінив декілька власників. У період радянської влади на території замку розташовувалися державні служби та майстерні.

сьогодні пам'ятказнаходиться в зруйнованому стані.

Коментарі