Додати до маршруту

Юзефінський дуб

GPS координати: 51.53033447 27.40273285
Рейтинг:
2473 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Юзефінський дуб росте в урочищі «Юзефинський дача» на території закладеного ще в 15 столітті парку, який знаходиться на околиці селаГлинного. Цей парк є пам'ятником садово-паркового мистецтва. Дуб також називають «Деревом князя Ігоря» через однієї з легенд, яка стверджує, що цейдуб був свідком походу знаменитого князя в 945 році.

цей дубвважається одним з найстаріших деревкраїни. У Книзі рекордів України він занесений як найстаріший дуб України, якому майже 1300 років. Але фахівці Київського еколого-культурного центру впевнені, що дубу не більш 1000 років, тому у нього немає права претендувати на титул найстарішого дерева України.

В даний час це дерево висотою в 27 метрів і має обхват стовбура в 7,9 метрів. На жаль, дуб-патріархзнаходиться в дуже поганому стані, Так як на його стовбурі є кілька дупел, постійно збільшуються в розмірі, і кілька великих тріщин, що з'явилися від удару блискавки. У живих залишилися тільки дві гілки, всі інші вже давно засохли. Деякий час назад туристи під деревом розклали багаття, від якого дуб ледь не згорів.

Фахівці «Юзефінський парку» планують незабаром запломбувати в дубі тріщини, а також скріпити залізними стяжками ствол. Біля старовинного дерева з часом буде встановлений громовідвід.

Коментарі