Додати до маршруту

Водяний млин, Соломія

GPS координати: 48.29682541 29.88401031
Рейтинг:
645 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Недалеко відКазавчин,де протікає потужний Південний Буг, є невелике селоСоломія.Такий цікавою назвою вона зобов'язана позашлюбної дочки графа Станіслава Потоцького Соломії. У селі є цікава пам'ятка - водяний млин.

Легенда села Соломія

Соломію, дочка відомого засновника легендарної«Софіївки»,дуже не любила мачуха Софія. А дівчина ще взяла і закохалася по вуха в проектувальника парку капітана Людвіга Метцеля. Чому він їй так подобався - незрозуміло. Він і був талановитим, але разом з тим відрізнявся жахливої ​​жорстокістю.

Станіслав Потоцький не знав, що робити з 16-ти річною дівчиною. Нічого кращого не придумав, він відправив її подалі відУмані,а саме в маєток ухащувато.

Звичайно, постійно в садибі вона не сиділа. Нечасто, але відвідувала батька в Умані. Але після його смерті мачуха не хотіла бачити Соломію на порозі свого будинку.

Коли її улюблений Людвіг поїхав за кордон, Соломія вирішила вийти заміж. Хоча їй було 30, чоловіка вона знайшла швидко. Ним став поміщик з сусіднього селаСолгутове- пан Машинский.

Млин в Соломії

Можливо, що це просто красива історія. Але одне відомо точно - Соломія любила цей водяний млин. І село назвали на честь дружини Машинського.

Ця млин на березі Бугу спорудили в 18 столітті. З тих пір його не раз перебудовували. Млин і зараз інколи працює. Правда, вода його колеса не крутить - за неї працює електромотор. Будівля дуже добре збереглася до нашого часу.

Як доїхати до водяного млина

ЗГайворондоСоломіїїдуть маршрутки. В інтернеті є розклад руху автобусів, однак ми б радили зателефонувати вавтовокзалуі уточнити інформацію.

Якщо ви подорожуєте автомобілем, рекомендуємо поїхати з Гайворон через селоКазавчин.Ці села з'єднує старенька бруківка.

черезКазавчинвдолині тече Південний Буг.Словами не описати, як тут класно. І що розповідати - їдьте і самі дивіться! Гарної поїздки!

Коментарі