Додати до маршруту

Водяний млин, Давидівка

GPS координати: 48.46281433 30.53278542
Рейтинг:
337 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Символом села Давидівка на Кіровоградщині став водяний млин. Раніше в це місце з'їжджалися машини і підводи перемелювати зерно з усієї округи. Але через десятки років млин спорожнів, а восени 2014 його почали розбирати.

Історія водяного млина

Початок будівництва млина в Давидівці доводиться на 1911. У той рік його власник придбав маєток в Давидівці і почав займатися проектом зведення.

Давидівське борошно славилося на всю імперію, його експортували за кордон. У 1914 році та 1 915 роках крупи і борошно поставлялися на потреби російської армії.

Млин перестали використовувати близько 15 років тому. З тих пір будівля самотньо стоїть на березі Ятрані. Сьогодні тільки одне з приміщень використовують для олійниці. Інші потроху розвалюються.

Як виглядає водяний млин

Велична чотириповерхова будівля виконана з цегли, товщина стін сягає метра. На сьогоднішній день збереглася велика частина споруди, в наявності є дах. В середині залишилися великі дерев'яні балки, які служать основою для перекриття поверхів.

І хоча Давідівькій млин знаходиться в рятувальному стані, при певних витратах його ще можна відремонтувати і облаштувати в приміщенні музей.

Восени 2014 співробітники київської фірми почали потроху розбирати прибудову, що біля млина. У ньому знаходилося обладнання, на яке падала вода і крутила жорна млина.

Як дістатися

Село Давидівка знаходиться на річці Ятрань, в Голованівському районі, в 13 км від районного центру. Поблизу проходить залізнична колія, який тягнеться від Голованівська доУмані.Поруч із селом є станція Полонисте.

Також в декількох кілометрах від села є траса Т1213, яка йде від шосе Р06. З цього шосе з міста Первомайськ можна доїхати до перехрестя з вказаною трасі і повернути праворуч.

Коментарі