Додати до маршруту

Веретенівська парк, Суми

GPS координати: 50.94433212 34.74390030
Рейтинг:
1229 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Веретенівська парк вСумахрозкинувся на 17 гектарах землі. Тут росте багато дерев, яким понад 100 років, а через його територію протікає річка Попадько, яка впадає в Сумку. Зараз Веретенівська парк знаходиться у власності Сумського сільськогосподарського технікуму, який підпорядкований Сумському державному аграрному університету.

Історія Веретенівська парку

Веретенівська парк був закладений в 1904 році. Тут є столітні ялини і сосни, які можуть обхопити 5-6 осіб. Парк був створений за підтримки земського вчителя Федора Пилиповича Котуков і його учнів.

У минулому на території парку восени відбувалися різноманітні виставки досягнень сільськогосподарського виробництва Сумської області, проте в 1972 році Веретенівська парк отримав статус заповідної. Також в 70-х роках тут висадили березову алею.

Що тут можна побачити

У центральній частині парку до наших днів зберігся яблуневий сад. Тут росте багато хвойних дерев: їли, сосни, модрина європейська і привезена з Північної Америки псевдотсуга Мензиса. Також є багато листяних дерев: ясен, дуб, в'яз, липа, клен, вільха, верби і тополі.

У парку знайшли притулок такі дикі тварини, як заєць-русак, білка звичайна. А в заплаві річки в'ють гнізда крижні і лиски.

На території парку є цілюще джерело, водою з якого люблять смакувати місцеві жителі.

як доїхати

Веретенівська парк в Сумах знаходиться між вулицями Веретенівська, Поліської та Березовій. Поруч є зупинка громадського транспорту «Коледж СНАУ».

Коментарі