Додати до маршруту

Успенський костел, Ягільниця

GPS координати: 48.94203949 25.74240685
Рейтинг:
1080 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

неподалік відЧертковапо обох берегах річки Черкаски розкинулося селоЯгільниця. Це одне з найдавніших поселень Поділля, яким колись володів польський магнат Лянцкоронський. Вони і стали засновниками римсько-католицької парафії і побудували Успенський костел в Ягільниці.

Історія храму

Прихід була заснована в 1478 році. Костел спочатку був дерев'яним. Відбувалося все це під заступництвом Зигмунда Ягільницького.

За нез'ясованих обставин перший костел згорів на початку 19 століття. За сприяння графа Лянцкоронського в 1842 році побудували новий Успенський костел в стилі бароко. На фронтоні костелу можна побачити герб Лянцкоронських. Але в 1898 році новий кам'яний храм згорів вдруге, однак через рік його вдалося відремонтувати.

За радянських часів в костелі спочатку розташовувався спортзал, а в 1974 році приміщення храму переобладнали під склад меблевого магазину.

4 липня 1992 за сприяння фонду Кароліни Лянцкоронської храм відреставрували і передали Ягільницький приходу. Після повернення костелу віруючим храму доглядають отці-домініканці з Чорткова.

як доїхати

Ягільниця знаходиться в 10 кілометрах на південь від Чорткова. Зтернопільського автовокзалув село їздять автобуси. В селіНагірянкає залізнична станція Ягільниця, де зупиняються електрички зЗаліщиківіТернополя. У цьому села ви зможете побачитиЯгільницький замок.

Успенський костел знаходиться в центральні частині села. Також рекомендуємо вам відвідатиВознесенська церква, Яку побудував Лянцкоронський.

Коментарі