Додати до маршруту

Урочище Обіжева (ботанічний заказник)

GPS координати: N 48°40′41″, E 25°45′24″
Рейтинг:
1084 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Від гірських схилів Карпат до Чорного моря несе свої води звивистий Дністер. Найбільш живописною його частиною є відрізок у середній течії довжиною 250 км, який називають Дністровським каньйоном. Але щоб повніше осягнути красу цієї унікальної і неповторної пам’ятки української природи варто виділити окремі перлини. Однією з них є лісове урочище Обіжева – один з найбільш привабливих і чарівних куточків Західного Поділля, тихий закуток теплого клімату біля Заліщиків. За мальовничі краєвиди, що нагадують гірські, люди назвали його Заліщицькими Карпатами.

Схил хребта пагорбів в урочищі Обіжева

Схил хребта пагорбів в урочищі Обіжева

На території Обіжевського ботанічного заказника зростає до 600 видів рослин. Тому тут було засновано Обіжевський ботанічний заказник із унікальними рослинами. На схилах лісового урочища Обіжева можна (вперше в житті) зустріти зозулині черевички справжні (Сypripedium calceolus L.). Квіточки цієї орхідеї неначе малесенькі жовті чобітки. Це найкрасивіша рослина з сімейства орхідних в Україні. Занесена до Червоної книги України. Зацвітають зозулині черевички у травні – липні лише раз у 18 років. Стільки триває життєвий цикл цієї рослинки.

Зозулині черевички в урочищі Обіжева

Вид на урочище з протилежного берега Дністра. Отой лісовий масив на схилах - це і є Обіжева, "заліщицькі Карпати"

Вид на урочище з протилежного берега Дністра. Отой лісовий масив на схилах за селом Добрівляни - це і є Обіжева, "заліщицькі Карпати"

У глибині урочища

У глибині урочища

Коментарі