Додати до маршруту

Троїцький собор, Чернігів

GPS координати: 51.47737885 31.28039742
Рейтинг:
2996 Переглядів 1 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У західній частиніЧернігова на Болдиних горахрозташований Троїцький кафедральний собор. Він є унікальним творінням 18 століття. Незвичайне будувати храм приваблює багатьох туристів, а його чудотворні святині - паломників з усієї України, Росії та Білорусії.

Історія Троїцького собору в Чернігові

Троїцький собор був закладений в 1679 році за задумом архієпископа Лазаря Барановича. У 1688 році на кошти, передані українським гетьманом Іваном Мазепою, будівництво відновилося. Троїцький собор був спроектований архітектором Іваном Баптистомв стилі раннього класицизму. У 1695 році храм був освячений чернігівським архієпископом Феодосієм Углицьким.

архітектура собору

Основою Свято-Троїцького кафедрального собору є хрестово-купольний храм. Подібно католицькому костелу, православний храм оснащений двома вежами по обидва боки західного фасаду. Планування Троїцького собору схожа з давньоруськими кам'яними будівлями. Помітно вплив польського або литовського бароко. Стіни храму прикрашені нішами. Над хрестоподібними, прямокутними і арочного типу вікнами розташовані трикутні і напівциркулярними карнизи. Троїцький собор є семиголового храмом з підноситься дзвіницею. Перенасиченість декораціями, контрастність і динамізм надають всьому будинку урочистий вигляд в істинно барокової манері.

Усередині храм ще в 17 столітті буврозписаний різними біблійними сценами. Однак будівля сильно постраждала в результаті двох пожеж. Від руйнування вдалося зберегти лише центральний купол. У 20 столітті інтер'єру храму було повернуто первісний вигляд.

Свято-Троїцький кафедральний собор є головним храмом Чернігова. Якщо звернути увагу на фронтон будівлі, то можна помітити розміщену над ним корону.

Корисна інформація для туристів

Кожен день в Троїцькому соборівлаштовуються цікаві екскурсії. Обов'язковим пунктом туристичної програми є підйом на найвищу вежу храму - дзвіницю. Вона була побудована в 18 столітті за проектом Растреллі, який планував Зимовий палац в Петербурзі. Подолавши 172 сходинки Троїцької дзвіниці, ви зможете з висоти пташиного польоту насолодитися прекрасним видом на Чернігів, панорамою на золотоглаві верхівки його церков.

Обов'язково побувайте в підвальному приміщенні храму. Там спочивають мощі чернігівського святого Феодосія Углицького, преподобного Лаврентія і мощі багатьох святих. Прямо під підлогою розміщений могильний склеп, який вказує на те, щособор був також усипальницею феодалів18-20 століть.

Радом з кафедральним собором збудовані дві каплички і трапезна. Також біля храму знаходиться Духовне училище, яке готує майбутніх регентів-псаломщиків.

Зараз в Троїцькому соборі знаходиться чудотворна ікона Божої Матері Страсний, написана в 1903 році на горі Афон. До неї здійснюють паломництво з усієї України з найпотаємнішими молитвами. Кажуть, що вона оберігає і зцілює від найважчих хвороб.

Як дістатися

Собор знаходиться на вулиці Льва Толстого 92, до якої можна добратися на маршрутному таксі № 30, вставши на перехресті вулиці Музичної і Льва Толстого. До храму також можна дістатися на маршрутках №7, №9 та № 36, вийшовши на тому ж перехресті.

Поруч з Троїцьким собором знаходитьсяІллінська церква, Яку можна заодно відвідати.

Коментарі

  • Руслан Басюк

    від Руслан Басюк | 26 вересня 2017

    Собор вражає своєю монументальністю. А з дзвіниці відкривається приголомшливий краєвид на місто.
    0 0