Додати до маршруту

Тріумфальна арка, Новгород-Сіверський

GPS координати: 52.00500107 33.27583313
Рейтинг:
1114 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Тріумфальна арка вНовгород-Сіверському- національний пам'ятник архітектури. Її побудували з нагоди проїзду через місто імператриці Катерини II. Саме завдяки цій арці Новгород-Сіверський входить в список міст світу, які мають подібні архітектурні споруди. Вони є у Франції, Італії, Росії та Німеччини. Місцеві жителі вже звикли до оригінальної архітектурної споруди, а для гостей міста Тріумфальна арка буде цікавим об'єктом.

Історія Тріумфальної арки

Арку в Новгород-Сіверському побудували в 1786 році. Саме тоді стало відомо, що через рік запланований візит в місто імператриці Катерини II.

Місцева громада збиралася звести дерев'яні Тріумфальні ворота в честь її приїзду. Будівництво проводили на кошти жертводавців, і грошей виявилося досить для побудови кам'яної арки.

У 1787 році Катерина II відвідала місто. В'їзд відбувся через Тріумфальну арку. Імператриця була задоволена такою увагою. Після цього вона вирішила надати гроші для відновлення місцевого Спасо-Преображенського собору.

У роки Другої світової війни арка була пошкоджена, тому довелося проводити роботи по її реконструкції.

Опис арки в Новгород-Сіверському

Тріумфальна арка побудована в стилі так званого провінційного класицизму кінця 18 століття. Автор її - архітектор Джакомо Кваренгі.

Будівля зведена з цегли. У ньому є один в'їзд напівкруглої форми. Ворота прикрашають пілони з двоколонні портиками. Арка пофарбована в білий і жовтий кольори. На ній розміщені герби міст, які були в складі Новгород-Сіверського намісництва.

Головний елемент арки - герб самого Новгород-Сіверського, який подарував польський король Сигізмунд ІІІ. Тоді місто отримало магдебурзьке право.

Цікаво, що це єдиний на Чернігівщині пам'ятник архітектури в стилі класицизму.

Як доїхати до Тріумфальної арки

До Тріумфальної арки вНовгород-СіверськомуЧернігівській області можна дістатися поїздом - через місто проходить залізниця.

Також населений пункт має гарне регулярне автобусне сполучення зКиєвомі обласними центрамиЧерніговомісумами. У самому місті потрібно скористатися послугами громадського транспорту або таксі.

Краще їхати на власному автомобілі. Сюди ведуть автодороги Р12 і Р65.

Адреса пам'ятки: Чернігівська область, місто Новгород-Сіверський, вул. Карла Маркса.

Коментарі