Додати до маршруту

Троїцька церква, Диканька

GPS координати: 49.82401276 34.52452469
Рейтинг:
1555 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На північ від Полтави розташувався селище міського типу Диканька. Його назва відома всім українцям та багатьом за межами країни. Вся справа в тому, що тут народився, виріс і увічнив Диканьку в своїх літературних шедеврах великий український письменник Микола Гоголь. В оповіданнях & laquo; Вечори на хуторі близь Диканьки & raquo; він пише про звичаї рідного селища. В одному з цих оповідань згадується давня Троїцька церква, на стінах якої коваль Вакула нібито намалював страшного чорта.

Обов'язково побувайте в селі Диканька, яка просякнута духом доби козаччини, а також відвідайте Свято-Троїцьку церкву.

Цей хрестово-купольний & nbsp; храм був побудований в далекий 1780 рік у стилі бароко. Двох'ярусний купол ефектно виділяється на тлі чотирьох полукуполов, розташованих нижче. Низенька дзвіниця була прибудована збоку церкви через рік. Стіни Троїцької святині прикрашені ліпленням і іншими декоративними елементами. Всі три входи в церкву обрамлені колонами з коринфськими ордерами з боків. Вони спрямовані на схід, північ і південь. Із заходу же храм оснащений напівкруглим фронтоном. Хоча Троїцька церква має форму хреста, при її зведенні були дотримані всі пропорції. Вважається, що цей храм був побудований на місці дерев'яної святині, тому здається, що він як би підноситься над рівнем землі. З появою церкви, якому сприяв онук козацького старшини Павло Кочубей, розпочалася історія кам'яних храмів Диканьки.

Зайдіть всередину Свято-Троїцької церкви. Тут влаштований храм-музей. Над реліквіями виступають розписні стіни. Картини сценок з Біблії, переказів і лики святих & ndash; всі роботи зроблені місцевими художниками. Особливо вражає своєю красою купольні розпису, які гармонійно поєднані зі стінний ліпленням.

Свято-Троїцьку церкву будували за часів козацьких битв. Зверніть увагу на такі елементи як вузькі вікна, що височіє глава для колесо & ndash; все указивет на використання святині в оборонних цілях. Особливо про це свідчать два потайних ходу храму. Один з них в результаті з'єднуються з системою підземних переходів селища. Другий прохід прямо з Троїцької церкви веде до склепу Кочубеїв, який розташований недалеко від неї. З іншого боку, Свято-Троїцький храм приймав участь і в громадському житті села. При церкві була побудована недільна школа, куди приймали лише хороших студентів.

Найкращим порою року для відвідування Диканьки & ndash; це період цвітіння вишень, яких багато росте в цьому чудовому місті. & nbsp;

До & laquo; гоголівського & raquo, селищу ви зможете дістатися з Полтави на рейсових автобусах, які регулярно відправляються від міської автостанції. Ви також можете замовити таксі.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі