Додати до маршруту

Набережна Дніпра, Дніпро

GPS координати: 48.46920013 35.05609894
Рейтинг:
3753 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Іноді України дивує нас своїми рекордами. Ось, наприклад, в містіДніпро(Стара назва -Дніпропетровськ) набережна вздовж річки Дніпро визнана найдовшою в Європі.

Історія Дніпровського набережної

Набережна Дніпра є візитною карткою міста. Це улюблене місце для прогулянок місцевих жителів і гостей Дніпра. Ця широка набережна, що розтягнулася на тридцять кілометрів уздовж річки, з зеленим бульваром посередині, є однією з найвизначніших пам'яток міста.

Її будівництво почалося в п'ятдесятих роках минулого століття, до цього прибережна частина Дніпра була облаштована. У 2005-2007 роках набережна Дніпра в місті Дніпро була повністю реконструйована. Замість старого асфальтового покриття поклали нову тротуарну плитку, відремонтували проїжджу частину і встановили нове сучасне освітлення.

Прогулюючись по набережній, ви обов'язково звернете увагу на величезну кількість квітів і зелених насаджень. На території в дві з половиною тисячі квадратних метрів посаджено понад семи тисяч кущів хризантем восьми сортів, сорок видів дерев, серед яких досить рідкісні для цього регіону кулясті і пірамідальні туї, сосни і ялівець.

Пам'ятки на набережній Дніпра

На набережній Дніпра кожен зможе знайти для себе улюблений куточок. В її центральній частині дві тераси - верхня і нижня пішохідні зони.

Одним з головних об'єктів на оновленій набережній став світломузичнийфонтан «Білий Лебідь», Встановлений на поверхні річки навпротиготелю «Дніпропетровськ». Завдяки сучасній технології лазерного розпилення створюються не тільки абстрактні композиції, а й конкретні фігури. Фонтан обертається і «махає крилами», а висота струменя води досягає 50 метрів.

Також на набережній можна побачитисімейну лавку,Лавка закоханих і Дерево щастя, Виготовлені місцевими ковалями і подаровані жителям до Дня міста.

Ви також побачитеДніпропетровський цирк, Розташований на вулиці Січеславська Набережна, 33. Він був побудований за проектом Павла Нірінберга і є однією з візитних карток міста. Будівля, виконане з блискучого металу, оснащене ефектним підсвічуванням, ніби переносить вас в казку.

Правий і лівий береги річки з'єднані п'ятьма мостами, найкрасивіший з них - залізничнийМерефо-Херсонський. Уцентрального мостузнаходиться встановлена ​​в 2005 роціскульптура «Юність Дніпра».

З різних точок набережній прекрасно проглядається побудований намонастирському островіхрам Святого Миколи. Ніжно-біла церква з золотими куполами відразу ж стала одним з визнаних символів Дніпра.

На набережній розташовані знамениті новобудови - дві 28-поверховівежі близнюки.

Як доїхати

Набережна Дніпра умовно ділиться на три частини - Заводську, Січеславську (центральну) і Перемоги. Набережна тягнеться уздовж правого берега Дніпра - від житлового масиву Покровський (колишній Комунар) і доПівденного моста.

Коментарі