Додати до маршруту

Пам'ятник Володимиру Далю

GPS координати: 48.57850647 39.29952240
Рейтинг:
472 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У Луганську встановлено пам'ятник Володимиру Івановичу Далю - відомому етнографу, письменнику й упорядника «Тлумачного словника живої великоросійської мови». Він зробив величезний внесок у розвиток російської розмовної мови.

Пам'ятник Володимиру Далю був зведений в 1981 році до 180-річчя від дня його народження. Спочатку, скульптором був Ілля Овчаренко, який трудився над фігурою великого дослідника близько 30 років. Його роботу закінчив Василь Орлов і архітектор Георгій Головаченко. Пам'ятник встановили на вулиці імені Володимира Даля, №7. Загальна висота пам'ятника складає 4,5 метра. Фігура Володимира Даля виготовлена ​​з бетону, покритого міддю. Вчений зображений в кріслі з книжкою і повністю зосереджений над своєю роботою. На гранітному постаменті знаходиться табличка: «Володимир Даль (Козак Луганський)». Таким псевдонімом він підписував свої казки, були і розповіді.

Перебуваючи в Луганську, оцініть роботу скульптора, який створив перший в країні пам'ятник Володимиру Далю, і відвідайте Літературний будинок-музей Володимира Даля, розташований недалеко від пам'ятника.

Коментарі