Додати до маршруту

Театральна площа, Рівне

GPS координати: 50.62014389 26.24585915
Рейтинг:
3772 Переглядів 1 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Театральна площа вКиєвіє однією з двох центральних площ в місті (разом змайданом Незалежності). Під час Другої світової війни частина вулиці Соборній, де зараз розташовується Театральна площа, були розгромлені.

Історія і пам'ятки Театральній площі

На час німецької окупації місто Рівне обрали столицею Рейхскомісаріату України. На площі нацисти влаштовували показові страти українських націоналістів. Пізніше на цьому ж місці українських патріотів стратили більшовики.

У 1945 на площі встановили пам'ятник Йосипу Сталіну, який в новорічну ніч з 1946 на 1947 випустили в повітря українські повстанці. Але до ранку там височів новий пам'ятник, який більшовики перевезли з Будинку офіцерів.

У 1960 році на Театральній площі завершили будівництвоРівненського музично-драматичного театру. У той же час будуються три чотириповерхові будинки навколо площі.

Уже в 2004 році на Театральній площі встановилипам'ятник письменнику Улас Самчук.

У 2010 році площа реконструювали і відкрили підземний торговий центр «Театральний».

Навпаки театру знаходиться зупинка громадського транспорту і будинок, в якому 1941-1943 роках розміщувалася редакція газети «Волинь», де працювали Олена Теліга і Улас Самчук.

З правого боку від драмтеатру вартоготель «Україна».

Як доїхати до площі

Театральна площа знаходиться в самому центрі Рівного, між вулицями Гетьмана Сагайдачного та Соборній. Дістатися до неї легко з будь-якої точки міста.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі

  • Максим Дорофій

    від Максим Дорофій | 03 січня 2022

    0 0